ZTE Axon 50 Ultra öyle bir özellikle geliyor ki Xiaomi 13 Ultra getir götürünü yapar!

ZTE, Endüstri Terminali Zirvesi ve Bahar Ürün Lansmanı etkinliğini 12 Nisan’da düzenleyecek ve Axon 50 Ultra akıllı telefon etkinliğin yıldızı olacak. Geçen yılki Axon 40 Ultra’nın alt ekran kamerası teknolojisini sunmasının aksine, yaklaşan akıllı telefon, konvansiyonel bir selfie kamerasına sahip olacak ve bir delikli ekran çıkıntısı içinde konumlandırılacak. Bunun yerine, endüstride heyecan yaratan bir özellik olan Uydu Bağlantısı gibi bir özellik sunacak.

Axon 50 Ultra, başlangıçta Çin’de piyasaya sürülecek ve ana etkinlik 12 Nisan’da 13:30 CST’de düzenlenecek. Telefon, düzenlenebilir BeiDou uydu iletişimi mesajlarını destekleyecek ve SATCOM desteği olan ilk güvenli 5G akıllı telefon olarak lanse ediliyor. Bu özellik, yer ağı sinyal kapsamı olmadığında bile kullanıcıların mesaj ve konum bilgilerini diğerlerine göndermelerine olanak tanıyacak.

Uydu iletişimi, Huawei Mate 50 serisinin Eylül ayında piyasaya sürülmesiyle birlikte ilk kez ortaya çıkan nispeten yeni bir özellik.

ZTE Axon 50 Ultra öyle bir özellikle geliyor ki Xiaomi 13 Ultra getir götürünü yapar!

Kısa süre sonra Apple da en son iPhone 14 Pro akıllı telefonlarıyla aynı özelliği sundu. Samsung’un da katılacağı söylentileri yayıldı, ancak Koreli şirket teknolojinin olgunlaşmasını bekleyeceğini belirterek partiye katılmayı reddetti.

ZTE Axon 50 Ultra öyle bir özellikle geliyor ki Xiaomi 13 Ultra getir götürünü yapar!

ZTE akıllı telefonunun, Snapdragon 8 Gen 2 yonga setine sahip olması bekleniyor. Bahsedildiği gibi, cihazın selfie kamerası ortada bir delikli kesimle donatılacak. Ekranın köşeleri keskin ve eğimli olarak tasarlanmış görülebilir. Teaser görüntüsü ayrıca, ses ve güç düğmelerinin sağ kenarda yer alacağını, sol tarafta ise boş kalacağını ortaya koyuyor.

Sonuç olarak, Axon 50 Ultra‘nın Uydu Bağlantısı özelliğiyle birlikte piyasaya sürülmesi, tüketicilerin telefonlarında daha fazla bağlantı seçeneği isteğine yanıt olarak gelmektedir. Bu özellik, kullanıcılara seyahat ederken veya yer ağı sinyalleri kısıtlı olduğunda bile iletişim kurma fırsatı sunacaktır. ZTE, Axon 50 Ultra ile pazarlama stratejisine yenilikçi bir özellik ekleyerek rakiplerine karşı üstünlük sağlamayı amaçlamaktadır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*