Apple iOS ve iPadOS kullanıcılarının beklediği güncellemeyi yayınladı

Şirket, iOS 16.4.1, iPadOS 16.4.1 ve macOS 13.3.1 çalıştıran cihazlar için ilk Rapid Security Response güncellemelerini yayınladı. Her zaman olduğu gibi bu güncellemeler de Yazılım Güncellemesi aracılığıyla edinilebilir ve bunlar kurulum için fazla zaman gerektirmeyen küçük indirmeler. MacRumors, düzeltmenin 48 saat içinde dağıtılacağını söylüyor, bu nedenle kısa bir süre beklemeniz gerekirse şaşırmayın.

Şu ana kadar bazı aksaklıklar da yaşandı. Engadget ve diğerleri, cihaz “artık internete bağlı olmadığı için” iOS’un güncellemeyi doğrulayamadığı konusunda bir hata uyarısı aldı. Ancak bu yazılım konusunda biraz sabırlı olmanız gerekebilir. Bugüne kadar, yükseltmeler yalnızca beta test kullanıcıları tarafından kullanılabiliyordu.

Apple iOS ve iPadOS kullanıcılarının beklediği güncellemeyi yayınladı

Rapid Security Response, Apple’ın güvenlik açıklarını geleneksel yazılım güncellemelerinden daha erken düzeltmesini sağlayacak. Bunları devre dışı bırakabilseniz de, saldırganların hemen kullanabilecekleri sıfır gün kusurlarını hızlı bir şekilde düzeltmek için ideal olabilirler. Bu da, kötü amaçlı yazılımın toplulukta, özellikle de otomatik güncellemeleri etkinleştiren kullanıcılar arasında hızla yayılmasını önleyebilir.

Acil durum güvenlik güncellemeleri kavramı elbette yeni değil. Apple, Microsoft ve diğerleri daha önce de program dışı yamalar yayınladı. Bu sadece süreci kolaylaştırıyor ve (Güvenlik Kontrolü gibi son eklemelerle birlikte) biraz güvence sağlıyor. Verilerinizin ele geçirilebileceğinden endişe ederek günlerinizi harcamanıza artık gerek yok.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*