ABD’nin işi gücü yok, Batgirl filminin iptalini tartışıyor! Derdini seviyim butonu!

Sektöre yakın kaynakların bildirdiğine göre, 4 Amerikan senatörü birleşerek iki sinema devinin birleşmesi hakkında Adalet Bakanı Merrick Garland ve DOJ antitröst başkanı Jonathan Kanter’e bir mektup yazdılar.

Mektupta, Warner Bros. Discovery’nin tüketicilerin seçimini azaltan ve etkilenen iş piyasalarındaki işçilere zarar veren potansiyel olarak anti rekabetçi uygulamaları benimsemesine izin verdiği belirtilerek birleşmenin incelenmesi gerektiği savunuldu.

Ayrıca, birleşmenin ikonik bir Amerikan stüdyosunun boşaltılmasına yol açtığı ve dört meclis üyesinin belirlediği birçok sorundan birinin de bazı projelerin iptali ve HBO Max’ten aniden kaldırılan içerik olduğu iddia edildi.

Müşteri tepkilerine rağmen iptal edilen ve 90 milyon dolarlık bir film olan Batgirl gibi projeler hiçbir zaman izleyiciler tarafından görülmeyecek. Raporda, filmi post prodüksiyonun derinliklerinde” iken, iddia edilen bir vergi indirimine sahip olmak için WBD’nin belirtildiği şekilde iptal edildiği kaydedildi.

ABD’nin işi gücü yok, Batgirl filminin iptalini tartışıyor! Derdini seviyim butonu!

Başrolde Leslie Grace’in yer aldığı Batgirl, Michael Keaton’un Batman’i, J.K. Simmons’ın Komiser Gordon’u ve Brendan Fraser’ın Firefly’ı ile birlikte olacaktı ve aslında HBO Max’e direkt olarak gidecek 70 milyon dolarlık bir film olarak planlanmıştı. Ancak Warner Bros. Discovery, Batgirl’ü HBO Max’ten sinemalara taşımaya karar verdi ve bütçesini önemli ölçüde artırdı.

Ne yazık ki, film iptal edildi ve tüm ilgili taraflar, filmi görmeyi umanlar dahil hayal kırıklığına uğradı.

Batgirl ve iptal edilen/kaldırılan içeriklerin yanı sıra, mektup, Warner Bros. Discovery’nin işgücünün geniş alanlarını ortadan kaldırmak için teşviki ve yeteneği olduğunu iddia ederek işçilerin istihdam ve ilerleme konusunda daha az seçeneğe sahip olduğuna işaret etti.

Bu, dört meclis üyesine göre, geçen yılki işten çıkarmalar, CNN+’ın kapatılması ve daha fazlası gibi olaylarla görülüyor.

Warner Bros. Discovery birleşmesi, 8 Nisan 2022 gerçekleşti ve bir yıl önce gerçekleşen bir birleşmenin Adalet Bakanlığı tarafından incelenmesi nadir bir durumdur. Ancak, içerik oluşturucuları, işçiler ve tüketiciler üzerindeki konsolidasyonun etkisiyle ilgili endişeler, bu vaka için meclis üyelerinin savaşmaya değer gördükleri şeydir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*