Yeni iOS güncellemesi birçok yeniliği beraberinde getirdi

MacOS 13.3 ve iOS / iPadOS 16.4 ve WatchOS 9.4 güncellemeleri, 21 yeni emoji, aramalar için iyileştirilmiş ses yalıtımı ve küçük hata düzeltmeleri içeriyor.

Başlangıç olarak, emoji klavyesi beş yeni hayvan, iki yeni el hareketi, üç yeni renkli kalp ve yelpaze, flüt gibi birkaç ev eşyasına kavuşacak. Hücresel aramalara ortam gürültüsünü engellemek için tasarlanmış Ses İzolasyonu da geliyor.

Yeni iOS güncellemesi birçok yeniliği beraberinde getirdi

Fotoğraflar’daki Kopyalar albümü artık albümlerinizi temiz tutmak için iCloud Paylaşılan Fotoğraf Kitaplığı’nda depolanan görüntülerle çapraz kontrol yapacak. Video içeriğinde yanıp sönen ışıklar veya flaş efektleri algıladığında ekranı karartmaya yardımcı olan yeni bir erişilebilirlik özelliği bile var; bunların yanı sıra ebeveynler için içerik yönetimi, yanlışlıkla alarmın sessize alınması ve daha fazlası ile ilgili sorunları ele alan bir çok hata düzeltmesi de geliyor.

Apple, geçen yıl iOS 16.2 ve MacOS Ventura 13.1’den aldığı yeni HomeKit mimarisini de yeniden sunuyor. O sırada kullanıcılar, belirli Siri komutlarının doğru çalışmadığını ve akıllı ev cihazlarının Home Uygulamasında doğru şekilde görünmediğini bildiriyordu. Görünüşe göre bu sorunlar ele alınmakla kalmadı, aynı zamanda Apple, Matter uyumlu bir eşleştirme sorununun da çözüldüğünü belirtiyor.

Yeni Emojiler göndermeye hazır mısınız? Güncellemek için cihazınızın ayarlar uygulamasına giderek en son işletim sistemini kendiniz deneyebilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*