Twitter’dan ücretli kullanıcılara büyük ayrıcalık

Twitter patronu Elon Musk, web sitesinin 15 Nisan’dan itibaren Senin İçin’in tavsiyelerinde yalnızca doğrulanmış hesaplardan gelen tweetleri görüntüleyeceğini duyurdu.

Musk, şirketin AI botlarıyla savaşmak için harekete geçtiğini ve bunun “gelişmiş AI bot sürülerinin” kontrolü ele geçirmesini önlemenin “tek gerçekçi yolu” olduğunu açıkladı. Ayrıca, değişikliği uygulamazsa Twitter’ın “umutsuz bir kaybetme savaşı” vereceğini de söyledi. Takip eden bir tweet’te Musk, yapay zeka botlarının bir insanı taklit etmedikleri sürece doğrulama için ödeme yapabileceklerini (ve muhtemelen Sizin İçin zaman çizelgesinde gösterilebileceklerini) açıkladı.

Twitter’dan ücretli kullanıcılara büyük ayrıcalık

Twitter’ın Sizin İçin arayüzü, yalnızca bir kullanıcının takip ettiği hesaplardaki tweet’leri değil, aynı zamanda daha önce beğendikleri veya ağlarındaki diğer kişilerin beğendiği tweet’lere dayalı içeriği de gösteriyor. Bu özellik, diğer platformlara geçmeden önce Takip Etme sekmesine bir alternatif olarak Ocak ayında iOS’ta kullanıma sunuldu. Herkes bunu beğenmedi ve Twitter, web ve mobil uygulamalarının varsayılan olarak kullanıcıların çıktıktan sonra en son açtığı zaman çizelgesi sekmesine dönmesi için bir güncelleme yayınladı. Ancak yalnızca doğrulanmış kullanıcıları görüntülemek, potansiyel olarak onu görüntülemeyi seçenlerin çok daha fazla reklam tweet’i göreceği anlamına gelebilir.

Ne de olsa, çok yakında sosyal medya sitesindeki tek doğrulanmış hesaplar Twitter Blue aboneleri olacak. Twitter daha önce 1 Nisan’da eski onay işaretlerini kaldırdığını, kamuya mal olmuş kişileri, şirketleri, hükümet ve sivil toplum kuruluşlarını ve benzerlerini ödeme yapmadıkları sürece doğrulanmış statülerinden sıyırdığını duyurmuştu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*