Yeni ekran kartı almayı düşünenler için güzel haber geldi!

GPU meraklıları büyük bir heyecanla NVIDIA’nın RTX 4070 GFX kartlarını piyasaya sürmesini bekliyorlar. Üstelik şimdi son raporlara göre ise, fiyatlandırma bilgileri de ortaya çıktı. NVIDIA, RTX 4070’in fiyatını 599 dolara indireceği konuşuluyor. Bu, daha önce piyasaya sürülen RTX 4070Ti modelinden daha uygun bir fiyat olacak. RTX 4070Ti modeli 799 dolara piyasaya sürülmüştü.

RTX 4070’in fiyatının 599 dolar olması, RTX 4070 Ti’ye göre daha bütçe dostu olacağı anlamına geliyor. İlk olarak RTX 4080 12GB olarak adlandırılan Ti modeli, oyun topluluğundan gelen tepkiler nedeniyle piyasadan çekilmişti. Daha sonra marka tarafından yeniden adlandırılarak ve birkaç hafta sonra 799 dolardan satışa sunulmuştu.

GeForce RTX 4070’in 192-bit 12GB GDDR6X bellek alt sistemi, GeForce RTX 4070 Ti ile aynı olacak, ancak daha az etkin CUDA çekirdeğine sahip olacak. GeForce RTX 4070’in grafik kartı olarak nasıl performans göstereceği henüz belli değil, ancak fiyatının 4070 Ti’dan daha düşük olması iyi bir haber.

Yeni ekran kartı almayı düşünenler için güzel haber geldi!

Dikkat çekici bir şekilde, RTX 4070 fiyatlandırması, Haziran 2021’de piyasaya sürülen RTX 3070 Ti ile aynı düzeyde görünüyor. 599 dolarlık fiyatıyla, bu grafik kartı AAA oyunlarını desteklemek için yüksek performanslı bir karta yükseltmek isteyenler için bir seçenek olabilir. Bilgisayarları geleceğe yönelik korumak artık geçmişte kaldı. Bugünün en yüksek performanslı bilgisayarları bile gelecekteki yazılımları ve oyunları çalıştırmakta zorlanabilir. Ayrıca sanal gerçeklik, yapay zeka ve makine öğrenimi gibi yeni teknolojiler, önemli işlem gücü ve özel donanım gerektirir.

Mevcut bilgisayarlarda bu özelliklerin çoğu mevcut değildir. Ayrıca, yeni teknolojilerin ortaya çıkmasıyla birlikte, daha güçlü donanımlar gerektireceği ve mevcut sistemleri eskisinden daha da hızlı bir şekilde eskiteceği konusunda emin olabiliriz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*