Yeni bir sosyal medya devi doğuyor! BeReal, günlük 20 milyondan fazla aktif kullanıcıya ulaştı

Uygulama, kullanıcılara her gün farklı bir saatte bir bildirim göndererek, her şeyi bırakıp telefonlarının ön ve arka kameralarıyla çekilen fotoğrafları aynı anda paylaşmalarını istiyor. Bunu yapmak için iki dakikalık bir pencere açılıyor ve muhtemelen saçınızı düzeltmek veya harika aydınlatmalı bir yer bulmak için yeterli zamanınız olmayacağı fikriyle hayatınızdan otantik güncellemeleri paylaşmanızı istiyor. Geç gönderi paylaştığınızda veya fotoğraflarınızı yeniden çektiğinizde arkadaşlarınız bilgilendiriliyor.

Bu yaklaşım bazı sorunlara da neden olmuş durumda. The New York Times’ın yakın zamanlı bir haberine göre uygulama insanların örneğin bir ders sırasında aniden telefonlarını çıkarmalarına ve bilgisayar ekranlarının sıradan fotoğraflarını paylaşmalarına yol açtı. Yayın, bir analitik şirketinden alınan verilere atıfta bulunarak, uygulamanın kullanıcı sayısının son aylarda yaklaşık %61 oranında azalarak altı milyonun altına düştüğünü öne sürmüştü.

Yeni bir sosyal medya devi doğuyor! BeReal, günlük 20 milyondan fazla aktif kullanıcıya ulaştı

BeReal ise yeni bir blog paylaşımında günlük 20 milyondan fazla aktif kullanıcısı olduğunu iddia ediyor. Açılış gönderisinde BeReal ekibi, meşgul olduğu için sessiz olduğunu belirtiyor. Gönderide, “Ama bu, insanların neler yaptığımızı ve işlerin nasıl gittiğini tahmin ettiği ve her zaman doğru olmadığı anlamına geliyor” diyor.

Bu arada BeReal, etkileşimde artışa yol açabilecek ve belki de kullanıcıları gemide tereddüt etmeye devam ettirebilecek bir özelliği de piyasaya sürdü. Şirketin yakında dünyanın geri kalanına yayılmadan önce İngiltere’de test ettiği Bonus BeReal, kullanıcıların normal BeReal’lerini zamanında paylaşmaları koşuluyla, istedikleri zamanlarda günde iki ekstra anlık görüntü göndermelerine olanak tanıyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*