Blizzard yeni bir dava ile karşı karşıya!

NetEase, şirketin durdurulan oyunlar için geri ödeme yapmak ve satılmayan ürün envanterinden yatırımları telafi etmek için kullanılacağını söylediği 300 milyon Yen (yaklaşık 43,5 milyon dolar) tazminat istiyor.

NetEase, Blizzard’ın durdurulan oyunlarla ilgili müşteri geri ödemelerini halletmesi gerektiğini söylüyor. NetEase ayrıca, orijinal sözleşmenin, MMO odaklı oyun sitesi Wowhead tarafından bildirildiği ve tercüme edildiği üzere, yayıncının “tek taraflı hakları” lehine Blizzard’a “eşit olmayan şartlar ve koşullar” verecek şekilde ifade edildiğini iddia ediyor. Blizzard’ın ebeveyninden bir temsilci Activision şirketi henüz davaya ilişkin herhangi bir resmi evrak görmediğini ve NetEase’in geri ödemelerden ve “operasyonlar” şemsiyesi altına giren diğer her şeyden “sözleşmeden sorumlu” olduğunu söyledi.

Blizzard yeni bir dava ile karşı karşıya!

NetEase ayrıca Blizzard’a gelecekteki oyunlar için büyük bir avans sağladığını da iddia ediyor. Çinli geliştirici, bu oyunların hiçbir zaman bitmediğini veya yayınlanmadığını, ayrıca Blizzard’ın başlangıç parasının hiçbirini iade etmediğini söylüyor.

Blizzard ve NetEase, uzun vadeli lisans anlaşmasını yenilemek için müzakereler sona ermeden önce son 14 yıldır başarılı ortaklardı. Bu, diğerlerinin yanı sıra World of Warcraft, Overwatch 2, Starcraft ve Diablo III gibi popüler oyunlar da dahil olmak üzere bölgedeki tüm Blizzard oyunlarının ve hizmetlerinin tamamen durdurulmasına yol açtı. Milyonlarca Çinli oyuncu, hesaplarına ve ilgili verilere erişimini kaybetti. Bazıları diğer bölgelerdeki yeni hesaplarla sıfırdan başladı, ancak çoğu (112 milyon kişi) geri ödeme seçeceğini tercih etti.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*