Xiaomi telefonları çabuk bozuluyor diyenlere CEO’dan yanıt

Xiaomi, Kasım 2012’de Mi 2’yi piyasaya sürdü. Daha sonra bu cihazları Nisan 2013’te Mi 2‘ler izledi. Bu iki cihaz Xiaomi’nin ikinci nesil akıllı telefonları olarak adlandırılabilir. Neredeyse on yıl sonra, şirketin kurucusuna göre hala bu telefonları kullanan insanlar var.

Xiaomi başarısını kanıtlarla ortaya koyuyor

Birkaç gün önce, Xiaomi’nin kurucusu, başkanı ve CEO’su Lei Jun, Mi 6’nın 2 milyondan fazla aktif kullanıcısı olduğunu açıklamıştı. Bir gün sonra ise şirketin yöneticisi, Mi 2 ve Mi 2S hakkında benzer bir gerçeği paylaştı.

Weibo gönderisine göre, Mi 2 ve Mi 2S’nin 184.000’den fazla aktif kullanıcısı var. Açıklanan veriler büyüleyici çünkü söz konusu cihazlar modern uygulamaları çalıştıramıyor.

Ne yazık ki, bu sayının yalnızca stok MIUI çalıştıran birimleri mi yoksa hem stok ROM’ları hem de özel ROM’ları içerip içermediği bilinmiyor. Ne olursa olsun, rakam yine de çok büyük.

Karşılaştırma yapacak olursak, Mi 2S’nin piyasaya sürülmesinden bir yıldan fazla bir süre sonra piyasaya sürülen OnePlus One‘ın şu anda yalnızca 300’den fazla aktif kullanıcısı var. Ek olarak, Xiaomi telefonları, ilk OnePlus telefondan daha uzun bir resmi yazılım desteği aldı. Eğer sizde bu Mi 2 ve Mi 2S kullanıcılarından biriyseniz, aşağıdaki yorum bölümünde bu akıllı telefonlarla ilgili deneyiminizi bizimle paylaşın.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*