Xiaomi telefonunuzu güncellemeden önce bu haberi okuyun!

Geçtiğimiz aylarda kullanıcıların karşısına Redmi Note 10 ve Mi 11 serisi telefonları ile çıkan, hem orta segmenti hem de amiral gemisi telefon pazarını domine eden Xiaomi’nin bazı modellerinin ekranlarında sorun olduğu ortaya çıktı. Dokunmatik ekranın yanıtlama sorunlarından muzdarip olan bazı kullanıcılar bu durumu Xiaomi’ye bildirdi ve sosyal medyada bu durumun düzeltilmesi için başlıklar açtı.

Yabancı bir teknoloji editörünün iddiası, kullanıcının Xiaomi Mi 11 Ultra model telefonunda MIUI 12.5 güncellemesinin yapılmasından sonra bu hata ile karşılaşıldığı, ancak aynı telefonu kullanıp güncelleme yapmayan arkadaşının böyle bir sorun ile karşı karşıya kalmadığı yönünde.

Xiaomi bu sefer üzdü!

Bundan 2 ay öncesinde Reddit’de açılan ve hala yorumlar alan bir başlığa göre aşağıdaki Xiaomi cihazları kullanan kullanıcılar benzer sorunlar ile karşılaşabiliyor:

  • Xiaomi Mi 11
  • Xiaomi Mi 10 Ultra
  • Xiaomi Mi 11 Lite
  • Xiaomi Mi 10T Pro
  • Redmi Not 10 Pro
  • Redmi Not 9S

İstisnasız olarak bu listedeki bütün cihazlarda bu sorun ile karşılaşabileceğiniz gibi bir şey söyleyemesek de MIUI güncellemesi alan sayılı cihazda çıkan bu yeni sorun kullanıcıların ve Xiaomi’nin başına dert olacak gibi duruyor.

Her ne kadar bu sorunun yazılım güncellemesinden kaynaklandığına inanılsa da yaşanan dokunmatik algılama gecikmesi sorununu neyin tetiklediği tam olarak bilinmiyor.

Bir kullanıcının MIUI 12.0.8 sürümlü Mi 11 Lite cihazı ile paylaştığı videoda sorunun yaşandığı bariz bir şekilde görülürken diğer bir tarafta ise MIUI 12.5 sürümü ile çalışan Poco F3’de bu sorun ile karşılaşılmamış.

Eğer siz bu sorun ile karşılaşırsanız size bir ipucu verebiliriz; cihazı yeniden başlatmak geçici de olsa soruna çözüm olabiliyor.

Son olarak bu sorunun tam olarak hangi cihazlarda göründüğü ve soruna neyin sebep olduğu bilinmiyor. Yabancı kaynakların paylaştığı bilgilere göre Xioami tam gaz bu ekran sorununu çözmek için uğraşıyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*