Volkswagen son benzinli modelini duyurdu

Otomotiv dünyası dikkatini tamamen elektrikli modellerine vermiş durumda. Hatta çoğu marka bu uğurda efsane haline gelmiş otomobillerinin üretimine son vermişti. Bu markalardan birisi de Almanya merkezli otomotiv devi Volkswagen. Passat’ı artık üretmeyen şirket, yoluna Passat Variant ile devam ediyor. Ancak gelen bilgiler şirketin ilerleyen dönemlerde içten yanmalı motora sahip sadece tek bir araç bırakacağını bizlere söylüyor.

Volkswagen son benzinli modelini duyurdu

Ortaya çıkan detaylara göre Volkswagen, 2025 yılında yalnızca bir tane içten yanmalı motora sahip model satacak. Volkswagen CEO’su tarafından yapılan açıklamaya göre bu model, T-ROC olacak. Aklınızda peki ama Golf ne olacak şeklinde bir soru varsa onun da cevabı mevcut. Detaylara göre Volkswagen Golf 2024 yılında bir dizi makyaj operasyonu geçirecek ve bir süre daha yollarda olacak. Ancak ilerleyen zamanlarda Golf’ün de sadece elektrikli versiyonlarının satışa çıkacağını söylemekte fayda var.

Volkswagen elektrikli otomobil dönüşümünde en önde yol alan şirketlerden birisi. Hali hazırda bu alanda çok ciddi bir satış performansı sergileyen Alman şirket, cesur adımlarla yoluna devam etme konusunda kararlı gibi görünüyor. Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüş ve düşüncelerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*