Amazon skandal bir karara daha imza attı!

Amazon, Twitch akış hizmetindeki bir eğlence programı olan Crown kanalı da dahil olmak üzere, oyun kaynaklarından yararlanmakta zorlandı. Twitch son zamanlarda yaklaşık 400 pozisyon kesti. Bölüm 2012’de başladığından beri şirket, satışları iptal etti ve hatta satıştan kaldırdı.

Amazon, dahili olarak geliştirilmiş yalnızca bir oyun yayınladı – Eylül 2021 lansmanından sonra oyuncu tabanında büyük bir düşüş yaşayan çevrimiçi oyunu New World. Hartmann, Irvine, California merkezli New World ekibinin büyümeye devam edeceğini söyledi.

Hartmann, işten çıkarmalara rağmen, San Diego stüdyosundan habersiz bir proje üzerinde çalışan çalışanların oyunun “üretim öncesi aşamasını ikiye katlayacağını” söyledi. Yine habersiz bir proje üzerinde çalışan Amazon’un Montreal’deki stüdyosu genişlemeye devam edecek.

Amazon skandal bir karara daha imza attı!

Amazon, Güney Koreli çevrimiçi oyunu Lost Ark’ı yayınlamakla oldukça başarı elde etti. Hartmann, şirketin NCSoft Corp. ile yakın zamanda yapılan bir anlaşma da dahil olmak üzere üçüncü taraf yayıncılık çabalarını artıracağını söyledi.

Amazon hisseleri New York’ta saat 14:02’de %0,9 artışla 103,29 dolara yükseldi.

Şirketin oyun grubu da yönetici sirkülasyonu gördü. Hartmann’ın selefi Amazon Game Studios’un patronu Mike Frazzini geçen yıl istifa etmişti. San Diego ofisinin yönetilmesine yardımcı olan deneyimli oyun yöneticisi John Smedley, Ocak ayında ayrılmayı planladığını duyurdu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*