TOGG T10x modelinin ikinci sahibi de belli oldu

Türkiye’nin ilk elektrikli yerli otomobili TOGG T10x, büyük bir ilgi görüyor. Geçtiğimiz haftalarda ön siparişe sunulan ve yüz binlerce kişinin almak için sıraya girdiği T10x, şimdilik yalnızca 20.000 şanslı kişiye satılacak. Akıllı cihaz olarak nitelendirilen SUV modelinin ilki ise geçtiğimiz gün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teslim edilmişti.

TOGG T10x modelinin ikinci sahibi de belli oldu

TOGG T10x satın alan ilk kişi Erdoğan olurken, aracı alan ilk yabancı Cumhurbaşkanı ise Azerbaycan lideri İlham Aliyev olmuştu. Erdoğan’ın ardından Aliyev de TOGG T10x aracına kavuştu ve bunu sosyal medya hesabından paylaştı. Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan gibi Anadolu rengini tercih eden Aliyev için Erdoğan da resmi Twitter hesabından bir paylaşımda bulundu.

Erdoğan Twitter’dan yapmış olduğu paylaşımda şu ifadeleri kullandı: “Gardaşım İlham Aliyev de Türkiye’nin gururu TOGG’unu teslim aldı. Hanenize hayırlı olsun. Allah güzel günlerde kullanmayı nasip etsin gardaşım.” Azerbaycan Cumhurbaşkanı ise bu Tweet’i alıntılayarak şu cevabı verdi: “Teşekkür ederim aziz kardeşim. Amin! TOGG, sizin liderliğiniz altında kardeş Türkiye’nin bilimsel ve sınai potansiyelinin ne kadar geliştiğinin bir başka açık örneğidir.”

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*