Twitter ücretsiz Blue üyeliği için kolları sıvadı

Araştırmacı Nima Owji’ye göre şirket, uygulamasına, etkilenen kullanıcılara Blue’yu iptal etmek için Twitter desteğiyle iletişime geçebileceklerini söyleyen bir sayfa eklemeye hazırlanıyor.

Uzun zamandır beklendiği gibi, Twitter geçen hafta, Blue’ya abone olmamaları durumunda önceki sistemde doğrulanan tüm hesaplardaki onay işaretlerini nihayet kaldırdı. Bununla birlikte, Twitter ve sahibi Elon Musk, yine de belirli hesaplara, yani ünlülere ait (bazı ölü kişiler dahil) veya bir milyondan fazla kullanıcısı olanlara mavi onay işaretleri ekledi.

Twitter ücretsiz Blue üyeliği için kolları sıvadı

Lil Nas X, Bette Midler ve Stephen King gibi isimler, üzerlerinde onay işareti olmasına rağmen Blue için ödeme yapmadıklarını söylediler. Simge, birkaç ölü ünlünün hesaplarında da yer aldı. Musk, hesaplarına tekrar onay işareti koyarak bazı kullanıcıları trollediğini öne sürdü. Ancak bazı kullanıcılar, bunu yaparak Twitter ve Musk’ın yanlış onaylamayı yasaklayan bir ABD federal yasası olan Lanham Yasasını ihlal etmiş olabileceğini öne sürdü. Kullanıcıların, Blue için ödeme yapmadan hesaplarında bir onay işareti bulundurarak zımnen bunu onaylıyor gibi görünebilecekleri iddia edilebilir.

Blue’yu hiç istemeyen kullanıcılara aboneliklerini nasıl iptal edeceklerine dair net talimatlar sunmak, özellikle kendilerini #BlockTheBlue trendinin yanlış tarafında bulanlar için bir rahatlama yaratabilir. Yine de, Norm Macdonald, Chadwick Boseman ve Kobe Bryant gibi vefat etmiş ünlülerin, aileleri düzenli olarak Twitter hesap ayarlarını kontrol etmedikçe onay işaretini nasıl kaldıracakları hala belirsizliğini koruyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*