Microsoft, Bing’in AI sohbet robotuna nasıl reklam koyduğunu açıkladı

Gördüğümüz sınırlı örneklere dayanarak, GPT-4 destekli sohbet robotu, alakalı reklam bağlantılarını kullanıcıların asıl sorularına verilen yanıtlara yerleştiriyor. Reklamlar henüz çoğu insana görünmüyor, ancak büyük olasılıkla yakında daha sık ve daha fazla yerde görünecekler. Microsoft’un Arama ve Cihazlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı Yusuf Mehdi, Bing blogunda yaptığı yeni bir gönderide, şirketin şu anda Bing’in sohbet deneyimine reklam yerleştirmeyi araştırdığını kabul ederek, şimdiye kadar gördüğümüz örneklerin Bing’in deneyinin bir parçası olduğunu belirtti. Ayrıca şirketin yeni Bing deneyimine nasıl daha fazla reklam yerleştirmeyi planladığını da açıkladı.

Şimdiye kadar, kullanıcılara gösterilen reklamlar, Bing’in sorgularına verdiği yanıtın altındaki “Daha Fazla Bilgi Edinin” bölümündeki ek bağlantılarla birlikte bağlantılı bir alıntı biçiminde geldi.

Microsoft, Bing’in AI sohbet robotuna nasıl reklam koyduğunu açıkladı

Gelecekte, Microsoft, bir reklam verenden gelen bir bağlantının üzerine gelindiğinde, web sitesine daha fazla trafik çekme umuduyla web sitesinden daha fazla bağlantının görüntüleneceği bir deneyim başlatabilir. Şirket ayrıca, AI chatbot’un yanıtlarının hemen yanına Start kişiselleştirilmiş haber akışı yayıncılarından zenginleştirilmiş altyazılar ekleme fikrini de araştırıyor.

Microsoft’un Bing sohbet robotundan para kazanıyor olması beklenen bir gelişme. Başından beri soru asla “Şirket bunu yapacak mı?” değil “Şirket bunu nasıl yapacak?” idi. Ve şimdi teknoloji devinin ilk planları hakkında bir fikrimiz var. Mehdi’nin paylaşımında dediği gibi Bing, chatbot çıktıktan sonra günlük 100 milyondan fazla aktif kullanıcı topladı. Bu kullanıcıların üçte biri Bing’de yeni olduğundan, reklamverenler için yeni bir fırsat sunuyorlar ve Microsoft açık bir şekilde demir sıcakken saldırmayı planlıyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*