Spotify kullanıcıların isteklerine sonunda cevap verdi

Platformun 2021’de piyasaya sürdüğü ruh hali, on yıllar ve tür çalma listelerini temel alan Spotify bugün, şirketin tüm kişiselleştirilmiş çalma listelerini “eğlenceli bir şekilde” birleştirdiğini söylediği bir özellik olan Niche Mixes’i tanıttı.

Kısacası, artık Spotify’dan neredeyse her ruh hali veya tür için algoritmik olarak oluşturulmuş bir karışım oluşturmasını isteyebilirsiniz. Bunu yapmak için Spotify’ın arama çubuğuna gidin ve uygulamanın sizin için müzik yapmasını istediğiniz etkinliği yazın ve sonuna “mix” ekleyin. Burada oldukça yaratıcı olabilirsiniz.

Spotify kullanıcıların isteklerine sonunda cevap verdi

Spotify’dan benim için bir cadı evi çalma listesi ve ardından rahatlatıcı video oyunu müzikleri içeren bir çalma listesi oluşturmasını istedim. Her iki durumda da Spotify, uygun parçaları seçti ve oldukça da iyi bir iş çıkardı. Bununla birlikte, bazen Spotify’ın istediğiniz karışım için tam bir eşleşme üretmediği durumlarla karşılaşabilirsiniz de. Örneğin bir de “dubstep çalışma karışımı” oluşturmasını istedim ama bunun yerine sadece bir antrenman çalma listesi alabildim.

Şirketin diğer kişiselleştirilmiş mix’lerinde olduğu gibi, her çalma listesinin daha önce duymamış olabileceğiniz parçaların yanı sıra tanıdık şarkıların bir karışımını içermesini bekleyebilirsiniz. Niş karışımlar, günümüzde İngilizce arama yapan ücretsiz ve Premium kullanıcılara sunulmaktadır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*