Redmi Note serisinin küresel satışları 320 milyonu geçti

Redmi Note serisi, dünya genelinde en çok satan akıllı telefon serilerinden biridir. Xiaomi, Aralık ayının başlarında bugüne kadar 300 milyondan fazla ünite sattığını açıkladı. Sadece üç ay sonra şirket, daha fazla Redmi Note satışı gerçekleştirdiğini açıkladı.

Dün düzenlenen Redmi Note 12 Turbo lansmanında Xiaomi, Redmi Note serisi satışlarının küresel olarak 320 milyon üniteyi aştığını açıkladı. Başka bir deyişle, şirket son üç ayda 20 milyon ünite satmayı başardı.

Redmi Note serisinin küresel satışları 320 milyonu geçti

Ayrıca Xiaomi, Canalys’e göre Redmi Note 11’in 2022’de dünya genelinde en çok satan 10 akıllı telefon arasında oldu. Geçen yıl 18 milyon Redmi Note 11 satıldı. Bu, iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max ile eşitleniyor.

Ancak maalesef satış rakamı yüksek görünse de, son birkaç çeyrek boyunca toplam sevkiyatlar düşüş gösterdi. Örneğin, Xiaomi, 2021’de sadece 5 ay içinde 40 milyondan fazla Redmi Note satmıştı. Önceki yılların aksine, Xiaomi şimdi farklı fiyat segmentlerine yayılmış geniş bir cihaz yelpazesi altında Redmi Note serisi satıyor. Bununla birlikte, önceki satış rekorlarını yakalayamadı. Küresel akıllı telefon pazarı artık doymuş durumda. Tüketiciler eskisinden daha uzun süre telefonlarını kullanıyorlar. Üstelik mevcut ekonomik koşullar da bu duruma yardımcı olmuyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*