iPhone yeni modeli ile zincirlerini kırıyor!

İPhone 12‘lerden veya iPhone 13‘den sonra, Apple‘ın kitlelere daha düşük maliyetli bir büyük ekran iPhone yayınlaması bekleniyor. Popüler Apple analisti Ming-Chi Kuo, bu hafta 6.7 inç iPhone’un 2022 yılında bu boyutta bir ekrana sahip diğer tüm iPhone’lardan çok daha uygun bir fiyatla piyasaya sürüleceğini öne sürdü. 2022 iPhone model serileri büyük olasılıkla 2022 yılının ikinci yarısında piyasaya sürülecek.

Ming-Chi Kuo‘nun raporuna göre, 2022 iPhone ailesi dört model içerecek. Biri üst düzey 6.1 inç iPhone, diğeri üst düzey 6.7 inç iPhone olacak. Burada beklediğimizin aksine 2021, Kuo’ya göre iki “düşük seviyeli iPhone (6.1″ ve 6.7″) modeli olacak.

Uygun Fiyatlı iPhone’mu Geliyor?

Rapora göre, 6,7 inç ekranlı en büyük “düşük seviye” iPhone 900 USD’nin altında olabilir. Bu, şu anda 1.099 ABD Doları olan mevcut iPhone 12 Pro Max‘ten yaklaşık 200 $ daha ucuz. “Düşük seviye” 6.1 inç modelin fiyatı şu anda bilinmiyor.

Bu, genellikle geçen sezonun iPhone‘unun en büyük yinelemesini satın alan iPhone kullanıcıları için büyük anlamlara gelebilir. Bu “düşük seviye” 6.7 inç modelin fiyat beklentisi, eski modellerden daha da önemli fiyat indirimlerine sahip olabileceği anlamına gelebilir.

Öte yandan, Apple‘ın üretim sürecini, bu “düşük seviye” iPhone’un önceki sezondan veya iki sezon önce üst düzey modelin biraz ayarlanmış bir yinelemesi olacak şekilde ayarlayacağı anlamına gelebilir.

Bu nedenle, örneğin, 2022 yılında “düşük seviye” bir iPhone, şu anda iPhone 12 Pro Max‘te kullanılan bileşenleri kullanabilir. Bu Apple’ın bunu ilk kez yapmıyor. Apple yıllardır bunu iPad modelleriyle yapıyor. Eski parçalar ile yeni ürünler oluşturuluyor.

Şimdi iPhone 12s ve iPhone 13’ü dört gözle bekliyoruz. Son birkaç hafta içinde yayınlanan sızıntılar ve içeriden gelen bilgiler dahilinde iPhone 13 modelini çok yakın bir zamanda bekliyoruz. Muhtemelen bir sonraki iPhone’u Eylül 2021‘de göreceğiz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*