Instagram beklenen özelliği duyurdu!

Instagram paylaşım platformu kullanıcıları için telefonla bir resim çekmek ve ardından platformun mobil uygulamasını kullanarak Instagram’a yüklemek en uygun paylaşım yöntemidir. Instagram sıradan bir sosyal medya platformundan daha fazlasıdır, sanatçılara, markalara ve şirketlere çalışmalarını başkalarıyla paylaşma fırsatı sunar. İşte böyle bir durumda, mobil yüklemelerle sınırlı olmak çok can sıkıcıdır.

Instagram, kendisini içerik üreticiler ve markalar için bir platform olarak konumlandırıyor, bu da masaüstü yüklemelerini kullanıma sunmanın bu kadar uzun sürmesini özellikle sinir bozucu kılıyor. Şimdiye kadar, Instagram içeriklerini özel bir kamera kullanarak yakalayan kullanıcıların, Instagram’a yüklemek için içeriği bilgisayarlarına yüklemeleri, düzenlemeleri, ardından bir bulut hizmeti veya flash sürücü kullanarak telefonlarına aktarmaları gerekiyordu.

Instagram Artık Masaüstünüzde !

Mayıs ayında, Instagram kullanıcılarının bir web tarayıcısı kullanarak doğrudan dizüstü bilgisayarlarından veya masaüstünden içerik yayınlamalarını sağlayacak bir özelliğe işaret eden paylaşımlar ortaya çıkmıştı. Bu özellik artık masaüstünde Instagram’da oturum açtıklarında aşağıdaki bildirimi görecek birçok kullanıcı için yayınlandı

Kullanıcı masaüstü arabirimindeki karşıya yükleme düğmesini tıkladığında, görüntüleri sürükleyip bırakabilecekleri veya göndermek için manuel olarak yükleyebilecekleri bir ekrana yönlendiriyor. Arabirim, parlaklık, kontrast, renk doygunluğu ve daha fazlası için tanıdık kaydırıcı araçlarını kullanarak görüntü en boy oranı seçmeyi, görüntü filtresi seçmeyi ve görüntüyü düzenlemeyi destekliyor.

Benzer şekilde, arabirim, resim yazısı eklemek için bir alana sahip ekran oluşturma, yorumları kapatma, erişilebilirlik ayrıntıları ekleme ve istenirse bir konum ekleme seçeneğini içeriyor. Yükleme işleminde hiçbir şey değişmemiş olsa da bu yeni özellik birçok kullanıcı için büyük bir kolaylık olacağa benziyor.

Yeni yükleme seçeneği, geliştiriciler, küçük işletmeler, markalar ve sıradan kullanıcıdan, daha parlak profesyonel görüntüler paylaşması sağlayarak işlevselliği çok daha kolay hale getiriyor. Şu anda kaç Instagram kullanıcısının yeni özelliğin erişime sahip olduğu belli değil, ancak yaygın olarak kullanıma sunulacağı günü heyecanla bekliyoruz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*