Vivo’dan yeni katlanabilir ve yuvarlanabilir telefonlar geliyor.

Görünen o ki katlanabilir ekranlı telefonların geleceği parlak. Hatta sadece katlanabilir ekranlar değil, yuvarlanabilir ekranlar da hayatımıza girecek. Bu sayede çektikçe uzayan, bırakınca kıvrılıp kasa içine giren ekrana sahip telefonları göreceğiz.

Katlanabilir telefonlarda şu anda lider açık ara farkla Samsung. Galaxy Z Fold ve Galaxy Z Flip modelleri ile satışta olan firma bu cihazların yeni versiyonlarını da Ağustos ayı içerisinde tanıtacak. Gelecekte ise iki farklı noktadan katlanabilen, gerçekten Z şeklinde bir telefon çıkarmayı planladığına dair patent başvuruları ortaya çıkmış durumda.


Vivo’nun patentlediği isimler

Ekranı bükülebilen markalar kervanına şimdi de Vivo katılıyor. Raporlara göre Vivo, bu yılın sonundan önce en az bir katlanabilir cihaz piyasaya sürecek. Vivo’nun katlanabilir piyasasına gireceğine dair son kanıt da Çin Patent Kurulu‘ndan geldi.

Vivo’dan 3 farklı katlanabilir ve yuvarlanabilir telefon geliyor

Çin Patent Kuruluna 24 Mayıs’ta yapılan başvuruya göre Vivo sadece bir değil, üç farklı NEX serisi telefon çıkarmayı planlıyor. İsimleri Vivo NEX Slide, Vivo NEX Fold ve Vivo NEX Roll olan bu cihazlar isimlerinden de anlaşılabildiğine göre bir tane kızaklı cihaz (NEX Slide), bir tane katlanabilir cihaz (NEX Fold) ve bir tane de yuvarlanabilir ekranlı cihaz (NEX Roll) olarak karşımıza çıkacak.

Vivo geleneksel olarak NEX serisi telefonlarda deneysel patentlerini kullanıyor ve oldukça ilginç telefonlara imza atıyor. Yeni cihazlarının da NEX isimlendirmesine sahip olduğunu düşünürsek sadece ekranda değil, diğer parçalarda da şaşırtıcı özelliklere sahip olacağını varsayabiliriz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*