iPhone 15 Ultra’nın kamerası hakkında ortalıkta çılgın bir söylenti dolaşıyor

Son zamanlarda, Apple söylenti değirmeni biraz çılgınlaştı, bu nedenle iPhone ile ilgili herhangi bir sızıntıya şüpheci yaklaşmak doğal olabilir. Son sızıntı Twitter’da @Tech_Reve adlı kullanıcının paylaştığı ve daha önce birkaç sızıntının arkasında olduğu iddia edilen ama henüz doğrulanmamış bir kaynaktan geliyor. Sızıntıya göre, iPhone 15 Pro Max, değişken bir zoom objektifli telefoto kameraya sahip olabilir.

Şu anda Samsung’un Galaxy S23 Ultra’sı, akıllı telefon zoom kralı konumunda. Bu cihazın 3x zoom özelliği olan bir 10MP telefoto birimi ve 10x optik zoom özelliği olan bir 10MP periskop kamerası bulunuyor. Buna karşılık, iPhone 14 Pro Max yalnızca 3x’e kadar optik zoom yapabiliyor.

Son birkaç söylenti, sözde Galaxy S24 Ultra’nın sadece bir değişken zoom kamerasına sahip olacağını öne sürdü ve iPhone 15 Pro‘nun da aynı yaklaşımı benimseyeceği görünüyor.

iPhone 15 Ultra’nın kamerası hakkında ortalıkta çılgın bir söylenti dolaşıyor

Sony Xperia 1 III‘teki gibi değişken bir zoom kamerası, iki odak uzaklığı arasında geçiş yapabilen bir kameradır. Telefon, size iki farklı zoom (3x ve 4.4x) sunmak için hareketli bir cam kullanır ve bunlar arasında dijital olarak yakınlaşabilir. Bu, Xperia 1 IV’ün sürekli zoom aralığından farklıdır. Orada aralık akıcıdır ve lens tam boyutlu bir zoom lensi gibi çalışır.

Eğer sızıntı doğruysa, iPhone 15 Pro Max çeşitlilik sunacak ve size iki adet telefoto kamera sağlayacak. Zaten oldukça büyük olan iPhone 14 Pro Max‘in kamera çıkıntısı, Apple’ın bir sonraki telefonunu iki telefoto lensle donatmak yerine optik olarak ayarlanabilen bir odak uzaklığına sahip telefoto lensle donatması için uygun olabilir.

Bu gelişme, yılın en iyi kamera telefonu unvanını kazanmak için daha iyi donatılmış olmasını sağlayacaktır. Revegnus, iPhone 15 Pro Max‘in öncüsüyle aynı görüntü sensörlerine sahip olacağını belirtiyor. Bu da bize 48MP ana kamera, 12MP ultra geniş açılı çekim ve 12MP telefoto birimi bekleyebileceğimizi gösteriyor.

Çoğu rapor, yeni periskop lensinin yalnızca iPhone 15 Pro Max‘e özgü olacağını ve bu telefonun da iPhone 15 Ultra olarak adlandırılacağını düşünüyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*