İnceleme: ADATA XPG INFAREX M20 oyuncu faresi!

ADATA INFAREX M20, geçen yıl ADATA tarafından sunulan ilk oyuncu farelerinden biri olarak karşımıza çıkıyor. XPG rozeti taşıyan fare, normal oyun odaklı cihazlarınızla karşılaştırıldığında daha ciddi bir performans değerleri ile dikkatleri üzerine çekiyor.

ADATA XPG INFAREX M20 oyuncu faresi inceleme!

Ergonomik sağ el odaklı bir tasarıma sahip olan M20, 20 milyon tıklama ömrüne sahip OMRON clicker ve önyükleme için 5000 DPI sensör içeriyor. 

Özelliklere gelince, XPG INFAREX M20, herhangi bir yazılım gerektirmeden 125Hz‘den 1000Hz‘ye varan bir yoklama oranıyla birlikte 400 ila 5000 arasında ayarlanabilir bir DPI sunuyor oyunculara. Bu, RGB aydınlatma desteği ile birlikte oyuncuların çoğunluğu için çekici bir seçim olarak nitelendirilebilir.

6 tuş takımına sahip olan fare, 1.8 metrelik bir bağlantı kablosuna sahip. Toplam 160 gram ağırlığında olan M20, USB bağlantı kablosuyla destekleniyor. INFAREX M20, ince ve sade bir ambalajın içinde beğenimize sunuluyor. Oldukça açık ve net bir şekilde cihazın detaylarına kutu tasarımından göz atabiliyoruz. 

Kutu içeriğinde ise fare hızlı bir başlangıç kılavuzu ile birlikte geliyor. Bunun dışından herhangi bir ek aparat veya taşıma çantası pakete dahil edilmemiş. Peki ya malzeme kalitesi? ADATA XPG INFAREX M20, sağ el kullanımı için tasarlanmış orta ve büyük derecede değerlendirilebilecek bir oyuncu faresi.

Fare HyperX Pulsefire FPS‘e çok benziyor diyebiliriz. Kalite, genel olarak parlak, mat ve dokulu işlemin birbiriyle iyi bir şekilde harmanlanmasıyla ortaya sunulmuş. Farenin sadece ve sadece 160 gram gibi bir ağırlık sunması ise şaşırtıcı. Daha fazla detaya inecek olursak; farede kaydırma tekerleği de dahil olmak üzere toplam 6 düğme bulunuyor.

Bu çoğu işlev için fazlasıyla yeterli diyebiliriz. Tuşların konumlandırılışları rahat kullanım için bire bir bir rahatlık sağlıyor. Gelelim kullanım stillerine. Tutuşunuz ve nişan alma stiliniz, fareyi kullanırken dikkat etmeniz gereken önemli hususlar arasında yer alıyor. Burada üç temel kavrama türü mevcut; parmak ucu, pençe ve avuç içi.

Parmak ucu kavrama genellikle basitleştirilmiş nişancı oyunları oynarken tercih edilirken, ağır tempo ile nişan almada avuç içi tutuş tercih edilir. Pençe stili ise hedefleme stilleri için zemin hazırlayan tutuş stillerinden biri. Tabii ki, size en uygun olanı hem kavrama hem de hedefleme stillerinden oluşan bir melezle kullanmak diye düşünüyorum. 

ADATA XPG INFAREX M20 oldukça basit bir arayüz ile bizleri selamlıyor. Yapı kalitesi harika ancak daha da iyi hale getirebilecek tasarım seçenekleri var. Örneğin örgülü kablo daha premium bir kalite kazandırabilir fareye.

Kapanış yapacak olursak; yaklaşık 165 TL’lik bir fiyat etiketi ile satışa sunulan ADATAXPG INFAREX M20, bizlere güzel bir performans sunuyor oyunlarda. Özellikle büyük, malzeme kalitesi yüksek ve tuş konumlandırması rahat bir oyuncu faresi arıyorsanız M20 tam sizlik bir oyuncu faresi diyebiliriz. Peki ya siz ADATA XPG INFAREX M20‘yi nasıl buldunuz?

Düşüncelerinizi yorumlar kısmından bizlere aktarmayı unutmayın sevgili Teknolojioku takipçileri. 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*