Nubia Red Magic 3 hızlı şarj desteği ile gelecek!

Oyun sektörünün iyiden iyiye mobil platformlara doğru kayıyor olması ile, oyun odaklı akıllı telefonların hayli popüler olduğunu söyleyebiliriz. Oyun telefonu diyebileceğimiz bu modellerden biri olan Nubia Red Magic 3, hızlı şarj tüketimine neden olan oyunlara karşı, hızlı şarj özelliği ile önlem almış görünüyor. Henüz resmi olarak tanıtılmayan telefonun hızlı şarj özelliğinin bulunacağı iddia ediliyor. 

Nubia Red Magic 3, hızlı şarj desteği ile gelecek!

Bilindiği üzere PC ve konsollarda yoğun talep gören online yapımlar, mobil platformlar için de yayınlanıyor. Fortnite’ı  ve PUBG gibi yapımlar bunun en güncel örneklerinden. Mobil oyunların günümüzde oldukça çok tutulması ile oyun odaklı akıllı telefonların da önü de açılmaya başladı.. Razer ile başlayan bu süreç Xiaomi, Huawei, Asus ve ZTE,  gibi firmaların desteği ile devam etti. ZTE’nin bir markası olan, Çin merkezli akıllı telefon üreticisi NubiaNubia Red Magic serisi bu bağlamda oldukça ilgi gördü.

Nubia, tasarımı ve özellikleriyle oldukça iddialı olan üçüncü modeli Nubia Red Magic 3 ile karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Performans testinde görüntülenen modelin Snapdragon 855 işlemci kullandığı görülüyor. Ayrıca 8 GB RAM kullanan test ürününün haricinde, modelin 12 GB’a kadar RAM seçeneklerinin olması bekleniyor. 128GB’lık dahili depolama alanıyla geldiğini bildiğimiz cihaz, 5000 mAh’lık bataryadan beslenecek. Bu da mobil oyunların yüksek şarj tüketimi ile kullanıcıları üzmesini engelleyecek. Ayrıca telefonda soğutma işlemi ise fiziksel bir fan sayesinde gerçekleşecek. Özellikle oyun sırasındaki ısınmalara karşı etkili bir çözüm sunacağı düşünülen bu soğutma sisteminin çalışma hızı, ölçülen sıcaklığa göre dinamik olarak değişim gösterecek. Nubia Red Magic 3’ün bu anlamda da öncü bir cihaz olduğu söylenebilir.

Birçok oyun bilgisayarından daha yüksek bir yenileme hızına sahip 1080p çözünürlüklü ekranla geleceği bilinen cihaz, aynı zamanda 30W hızlı şarja sahip olması ile pazarda bir ilke imza atacak. Bu da telefonun yaklaşık olarak yarım saat içerisinde yüzde 50’den fazla şarj olabileceği anlamına geliyor. Nubia Red Magic 3 ile ilgili detaylı bilgiler geldikçe siz değerli okuyucularımız ile paylaşmaya devam edeceğiz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*