Huawei Nova 11 Ultra’nın tüm özellikleri piyasaya sürülmeden önce sızdırıldı

Huawei, 17 Nisan tarihinde tanıtacağı Nova serisi ile ilgili heyecan verici bilgiler verdi. Serinin üç çeşidi olacağı bilinirken, bunların Nova 11, 11 Pro ve 11 Ultra modelleri olacağı söyleniyor. Sızıntılarıyla ünlenmiş Digital Chat Station, Nova 11 Ultra’nın çoğu ana özelliklerini sızdırdı.

Kaynaklara göre, Huawei Nova 11 Ultra güçlü bir Qualcomm Snapdragon 778G 4G yonga seti ile donatılacak. Daha önce Snapdragon 8+ ile test edilmiş olsa da, 778G daha uygun fiyatlı bir seçenek olacak ve tüketiciler için daha uygun bir fiyat noktası sunacak.

Huawei Nova 11 Ultra’nın tüm özellikleri piyasaya sürülmeden önce sızdırıldı

Huawei Nova 11 Ultra‘nın en dikkat çekici özelliklerinden biri, 6.78 inçlik eğimli kenarlara sahip ekranıdır. Yüksek çözünürlüğü ile dikkat çeken ekran 2652 x 1200 piksel çözünürlüğü ve 120Hz yenileme hızına sahip. Ekran ayrıca 1440Hz PWM yüksek frekanslı karartma ekranına sahip.

Kamera açısından, Huawei Nova 11 Ultra etkileyici 60MP + 8MP çift ön kamerasını koruyacak. Ön kamera ekranın sol üst köşesindeki hap şeklindeki kesimde yer alacak. Ön kamerada ayrıca 2X telefoto zoom özelliği de yer alacak.

Cihazın arka kısmında ise 50MP lensli RYYB renk dizisine sahip bir üçlü arka kamera sistemi yer alıyor. Ana kameranın değişken diyafram teknolojisi de mevcut olacak. İkinci kamera ise geniş açılı 8MP lens ve makro kamera özelliğiyle geliyor.

Cihazın gücünü ise 4500mAh batarya sağlayacak. Batarya, 100W süper hızlı şarj cihazı ile şarj edilebilecek. Cihazın genişliği 7.99 mm, ağırlığı ise 188 gram olarak belirlendi. Huawei Nova 11 Ultra‘nın üst versiyonunu seçen kullanıcılar Kunlun camı ve uydu iletişim SMS özelliklerine de erişebilecekler. Cihaz ayrıca yeşil düz deri versiyonda “nova” damgalamasıyla sunulacak.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*