Xiaomi öyle bir telefon üzerinde çalışıyor ki Apple dahil herkesi silip atabilir!

Çinli teknoloji devi Xiaomi‘nin yeni bir patenti ortaya çıktı. Bu patent, şirketin bir çubuk şeklindeki ekranı yuvarlak bir şekilde kaydıran benzersiz bir akıllı telefon üzerinde çalışabileceğini ortaya çıkardı.

Xiaomi‘nin en son patenti CN307959735S başvuru numarasıyla tespit edildi. Bu tasarım patenti ayrıca cihazın görünümünü de sergiliyor. Doküman, cihazın tasarım çizimlerini içeriyor. Bu görüntülere bakarak, telefonun esnek ekranının bulunduğu sütun şeklinde bir kısım olduğunu görüyoruz.

Xiaomi öyle bir telefon üzerinde çalışıyor ki Apple dahil herkesi silip atabilir!

Başka bir deyişle, ekranın bu bölmeden çekilerek/çıkarılarak kaydırılması mümkün olabilir. Xiaomi‘nin böyle bir ürün üzerinde çalışması ilginç olsa da, açıkça görüleceği gibi, bu hala kavramsal bir tasarım ve seri üretime hazır bir ürün değil. Özellikler gibi daha detaylı bilgiler ne yazık ki henüz net değil, ancak bu patentli kayar akıllı telefon pop-up bir kamera modülüne de sahip olabilir.

Bu, ilk kez karşımıza çıkan bir fütüristik cihaz değil ve LG‘nin kaydırılabilir TV‘lerini de yine bu tasarımla gördük. Bu nedenle, geniş kitleler tarafından kullanılabilecek bir kaydırılabilir telefonun gelecekte piyasada olması pek de şaşırtıcı olmaz. Tasarım oldukça ilginç olsa da, yapısal bütünlük ve gerçek kullanım özellikleri hala belirsiz. Bakalım bu ilginç patent gerçekten hayat bularak karşıma çıkabilecek mi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*