WhatsApp’a yeni özellik geliyor!

Meta tarafından satın alınan popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, çağdaş online iletişimin vazgeçilmezlerinden biri. Sohbet etme veya video konferans yapma gibi ihtiyaçları olanların bir numaralı adresi de zaten bu uygulama.

Bu nedenle, uygulama neredeyse tüm akıllı telefonlarda aktif şekilde kullanılıyor. Ayrıca uygulamada yer alan uçtan uca şifreleme özelliği de kullanıcılar tarafından takdir ediliyor. Bunun yanında düzenli güncellemelerle sunulan yeni özellikler de WhatsApp’ı önde tutan önemli faktörlerden biri diyebiliriz. Ancak yeni özelliklerle birlikte, yeni seçenekler de ortaya çıkıyor ve bu da WhatsApp Ayarlar menüsünü zamanla kalabalıklaştırıyor.

WhatsApp’a yeni özellik yolda!

Ancak son WhatsApp Beta sürümü, bir arama çubuğu uygulayarak bu sorunu çözmeyi amaçlıyor. WhatsApp’ın gizli özelliklerini sıklıkla keşfeden WABetaInfo ekibi, Android için en son beta sürümü olan 2.23.8.20 hakkında bir rapor paylaştı. Bu sürüm, mesajlaşma uygulamasının Ayarlar menüsüne işlevsel bir arama çubuğu ekliyor. Bu özellik Android’in kendi Ayarlar uygulamasındaki arama çubuğuna oldukça benzer şekilde çalışıyor. Yeni özellik sayesinde kullanıcılar, bir ayarı bulmak için her şeyi manuel olarak aramak yerine anahtar kelimelerden yararlanabilecek.

Bu ek özellik sadece aranması gereken ayarı bulmayı kolaylaştırmakla kalmıyor, aynı zamanda gelecekte sunulacak olan yeni özellikleri de kullanışlı hale getiriyor. Bu nedenle yeni güncelleme, kullanıcı deneyimi açısından oldukça değerli olacak. Ancak söz konusu özelliğin şu anda sadece uygulamanın beta sürümü için kullanımda olduğunu hatırlatmakta fayda var. Güncellemenin tam manasıyla ne zaman servis edileceği konusunda ise henüz herhangi bir bilgi mevcut değil.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*