Huawei AppGallery yeni tasarımı ile Play Store’u aratmıyor

Huawei ile ABD gerilimi sonrasında Huawei kendi mobil servislerini ve kendi uygulama mağazası olan AppGallery’i kullanıma sunmuştu. Google Play Store rakibi olan AppGallery, geliştiricilere sunduğu avantajlar ile kısa süre içerisinde büyümüştü. Aylık 500 milyonun üzerinde aktif kullanıcıya sahip olan AppGallery için artık yenilenmenin vakti gelmişti. Huawei bu noktada büyük bir adım attı ve AppGallery’nin tasarımını yenileyeceğini duyurdu.

AppGallery’nin yeni tasarımı tüm kullanıcı deneyimi boyunca daha büyük, daha cesur tasarımlarla uygulamaları ve oyunları ön plana çıkarıyor.

AppGallery yeni tasarımı ile neler sunuyor?

Yenilenmiş tasarımı ile gelen AppGallery kullanıcı arayüzünün merkezinde yer alan kullanıcı deneyimi ile Huawei, etkileşimli keşif konseptine odaklanarak uygulamaların dikkat çekici görseller ve tamamlayıcı dijital içerik kullanılarak sergilenmesine ve bunların kullanıcılara daha az adımda sunulmasına imkan sağlıyor.

Örneğin, uygulamaya eklenen Öne Çıkanlar sekmesinde uygulamalar artık kart biçiminde sunuluyor. Bu yeni sunum, kullanıcıların AppGallery ekibi tarafından özel olarak seçilmiş bir dizi uygulama ve oyun bulmasının daha kolay olması haricinde aynı zamanda makaleler, uzman kılavuzları ve incelemeler dahil olmak üzere çok daha ilgili içerikler de edinebilmelerini sağlıyor.

Yeni arayüzde Öne Çıkanlar sekmesinin hemen altında, aktif kullanıcılar arasında en popüler özelliklerden biri olan Kampanyalar ve Hediyeler sekmeleri bulunuyor.

Uygulamalar ve oyunlar artık, kullanıcılara daha gelişmiş ve odaklanmış bir keşif deneyimi sunan iki özel sekmeden keşfedilebiliyor. Huawei, kullanıcıların yorumları ve derecelendirmeleri keşfetmesini kolaylaştırmak için uygulama ürün sayfalarının da tasarımını yeniliyor.

Huawei’nin kullanıcılara yerel ilgi düzeyine sahip uygulamalar sunma kararlılığı doğrultusunda yeni AppGallery’nin küratörlüğü yerel eğilimlere ve ihtiyaçlara odaklanmak için editörler tarafından yapılacak.

AppGallery şu anda oyunlar, sosyal, eğlence, eğitim, haber ve okuma, fotoğraf ve video, yiyecek ve içecek, ulaşım ve biletler, alışveriş ve araçlar dahil olmak üzere 18 farklı uygulama kategorisi sunuyor.

Tüm dünyada bugünden itibaren kullanıma sunulan yeni tasarımı kullanmak için uygulamayı güncellemeniz yeterli olacak.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*