Google’sız Huawei telefonlardan Google Duo desteği de kalkıyor!

ABD ile Çin arasındaki gerginliğin kurbanı olan Huawei, geçtiğimiz yıllarda Google Mobil Servisleri desteğini kaybetmişti. Bu süreçte Huawei Mobil Servisleri ile karşımıza çıkan Huawei, bu boşluğu doldurmuştu. Ancak bugün Huawei’nin yeni çözümünün yetersiz kalabileceği ortaya çıktı.

Google’ın bildiğiniz gibi görüntülü görüşme yapmak için Google Duo hizmeti bulunuyor. Bu hizmet tüm Android ve iOS cihazlarda çalışıyor. Google Mobil Hizmetleri(GMS) desteği olmayan Huawei telefonlarda da çalışan Google Duo’nun yakında desteğinin sınırlandırılacağı ortaya çıktı.

Huawei telefonlardan Google Duo desteği kalkıyor!

Google Duo’nun son sürümünde ortaya çıkan kodlara göre Android sertifikası/lisansı olmayan cihazlarda uygulama üzerinden görüntülü ve sesli görüşme yapılamayacak. Google Duo için yakında yayınlanacak olan güncellemeyle birlikte GMS olmayan telefonlarda Google Duo kullanılamayacak.

Google Duo pazar payı yüksek olmayan bir servis. Bu anlamda GSM’siz Huawei cihaz sahiplerini bu konu çok da ilgilendirmiyor. GSMS’siz Huawei kullanıcıları 3. parti araçlar ile bazı Google uygulamalarını kullanabiliyordu. Ancak Biden yönetiminde ABD ambargo konusunda geri adım atmasa Google bunun da önüne geçecek gibi görünüyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*