Xiaomi Redmi K40 kutusuna gitmek istiyor Acun Bey!

Telefon sektöründe Apple yine öncülük yapmayı başardı. iPhone 12‘nin kutu içeriğinden “doğayı koruyoruz” diyerek şarj adaptörü ve kulaklığı kaldıran Apple, diğer firmalara da ilham babalığı yaptı. Samsung ve Xiaomi gibi isimler de Apple’dan sonra kutu içeriğinden şarj adaptörü ve kulaklığı kaldırmıştı. Şimdi ise yakında tanıtılacak olan Redmi K40 modeli için ilginç bir haber geldi.

Redmi K40’ın iki farklı kutusu olacak

Xiaomi’nin paylaşmış olduğu görsele göre; Redmi K40’ın şarj adaptörlü ve şarj adaptörsüz sürümleri bulunacak. Şarj adaptörünün bulunduğu kutu daha kalın olacakken, sadece telefonun çıktığı kutu ise daha ince bir yapıda olacak.

Çinli teknoloji devinin almış olduğu bu karar oldukça mantıklı görünüyor. Elinde şarj adaptörü olmayan biri otomatik olarak büyük kutuyu tercih edecek. İki kutu arasında fiyat farkı elbette olacak. Ancak bu fark sadece şarj adaptörü tutarında olacak.

Gücünü Qualcomm’un sekiz çekirdekli Snapdragon 888 yonga setinden alacak olan telefonda 8 GB RAM bulunacak. Ana kamerasında 108 MP’lik sensör kullanacağı söylenen Redmi, 4.000 mAh kapasiteli bataryaya yer verecek.

Ana vatanında yani Çin’de 2.999 yuan (3.455 TL) fiyat etiketi ile satışa sunulacak olan telefon, ülkemizde 4.999 veya 5.499 TL fiyat bandından giriş yapacak gibi görünüyor.

Tüm dünyada peynir ekmek gibi satacak olan bu model, dünyanın en uygun fiyatlı amiral gemisi modeli unvanını eline alacak.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*