Gmail, zaman planlı e-posta özelliği getiriyor!

Bilindiği üzere Google, bir süredir ileri tarihli e-posta özelliği üzerinde çalıştığı söylentiler arasındaydı. Google’ın uygulaması olan Gmail’in Android sürümüne, beklenmekte olan planlanmış e-posta özelliği  sonunda geliyor. Bu özellik sayesinde e-postalarımızı 50 yıl sonrasına kadar iletebileceğiz. 

Gmail, zaman planlı e-posta özelliği getiriyor!

Gerek iş hayatımızda gerek günlük hayatımızda E-posta göndermek artık hemen hemen herkesin yaptığı, standart bir şey haline geldi. Daha önceleri sadece bilgisayarlar üzerinden yapılan bu işlem, akıllı telefonların da gelmesiyle daha da kullanışlı hale geldi. Yaygın kullanılan posta uygulamalarından biri olan Gmail, bilindiği üzere mail gönderme tarihimizi ayarlamamıza olanak sağlamıyor.

Google’ın bu konunun farkında olduğunu ve böyle bir özelliği getirmeye çalıştığını , 2018’in temmuz ayında keşfedilen bazı kod satırları ortaya koymuştu. Şimdi de uygulamanın 2019.03.03.238017425 sürümünde fark edilen kodlar, Gmail’in e-postaları 2 dakika ile 50 yıl arasında istenilen bir tarihte göndermenize izin vereceğini ortaya çıkardı. Tarihe göre planlanabilen bu e-postaları iptal etmek mümkün olacak.

Şimdilik sadece Android platformunda yer alması gündemde olan bu özelliğin ilerleyen günlerde diğer platformlarda yer alıp almayacağı ve Google’ın bu konuyla ilgili açıklama yapıp yapmayacağı merak uyandırıyor. Sizce bu özelliğin Gmail’e eklenmesi hayatımızda nasıl etkiler yaratacak? Geleceğe e-posta gönderme hakkında düşündüklerinizi sizde bizlerle paylaşın.

Siz bu özellik hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlar bölümünde bizimle paylaşabilirsiniz. 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*