Google Inbox uygulamasının kapanış tarihini açıkladı!

ABD’li şirket Google, 2019’un baharında Gmail’in uygulaması kısa adıyla Inbox‘ı (tam adı Inbox by Gmail)  sonlandıracağını duyurmuş, fakat konu ile ilgili net bir tarih vermemişti.

Google, Inbox by Gmail’in kapanış tarihini açıkladı!

ABD’li şirket Google, 2014 yılında Inbox adında yeni bir e-posta uygulaması duyurmuştu. Sunulduğu dönemde oldukça yenilikçi özelliklere sahip olan uygulama, farklı tasarımı ile öne çıkıyor ve Gmail uygulamasında olmayan bazı özellikler sunuyordu.

Fakat Google’ın kişiselleştirilmiş e-posta uygulaması olan Inbox by Gmail‘i kullanıcı tabanının Gmail kadar geniş olmaması sebebiyle kapatacağını birkaç ay önce duyurduğunu biliyoruz. Ancak Google, uygulamayı ne zaman sonlandıracağına dair herhangi bir tarih belirtmemişti. Fakat bazı kullanıcılar Inbox by Gmail’in 2 Nisan’da kapanacağını bildiren bir uyarı bildirimi ile kendilerini ana Gmail uygulamasına yönlendiren bir bağlantı aldılar.

Uygulamaya erişmek isteyen kullanıcılar, ”Bu uygulama 14 gün içinde kullanımdan kaldırılacak. Favori inbox özelliklerinizi Gmail uygulamasında bulabilirsiniz. İletileriniz ise zaten sizi bekliyor.”  bildirimi ile karşılaştılar.

Inbox’tan Gmail’e geçiş sürecinin nasıl olacağını, sizi nelerin beklediğini ve öncesinde yapmanız gerekenleri merak ediyorsanız, Google’ın yardım merkezini ziyaret etmenizde fayda var.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*