Bilgisayardan SMS nasıl gönderilir?

Çalışan vatandaşların çoğu telefon yerine bilgisayar ile meşgul olabiliyor gün içerisinde.

Bilgisayardan SMS nasıl gönderilir?

Peki ya daha önce hiç ”bilgisayardan sms nasıl gönderilir?” diye düşündüğünüz oldu mu? Bunun için özel olarak geliştirilmiş bazı sınırlamalı veya ücretli uygulamalar mevcut. Peki ücretsiz ve sınırsız bir yolu var mı? Sizlere Google tarafından sunulan sms hizmetinin tamamıyla ücretsiz ve sınırsız olduğunu belirtecek olursam?

Google, daha önceki çalışmalarında anlık mesajlaşma alanına girmeye çalıştı. Ancak Whatsapp’ın sektörde yükselmesi ile beraber çalışmalarını geri plana atmak zorunda kaldı. Son girişimleri Allo da, Facebook’un sahip olduğu WhatsApp ve Messenger’ın başarısına yetişemedi.

Allo’nun şu günlerde pek hayatta olduğu da söylenemez zaten. Yine de bu konuda en azından bir deneme yapmak isteyen firma, ”Android Mesajlar” adında bir uygulamayı bizlerin hayatına soktu. RCS tabanlı kısa mesajları da destekleyen bu uygulama; fotoğrafları, videoları, GIF’lerı vb. multimedya içerikleri daha da kullanışlı bir hale getirebiliyor.

WhatsApp tarzı bir kullanım şekli olarak düşünebilirsiniz ”Android Mesajlar” uygulamasını. Peki uygulamadan sms gönderimini nasıl gerçekleştiriyorsunuz? 

Mesaj göndermek için Google Mesajlar uygulamasını kullanmak oldukça basit. Tüm ihtiyacınız olan bir bilgisayar ve bir Android akıllı telefon. Aşağıda sıraladığımız adımları takip ederseniz sizlerde kolay bir şekilde uygulamadan sms gönderimi yapabilirsiniz.

  • Google Play’den Google Mesajlar uygulamasını indirin ve yükleyin.
  • Bilgisayarınızda, herhangi bir web tarayıcısını açın ve messages.android.com adresine gidin.
  • Şimdi, telefonunuzda Google Mesajları açın.
  • Sağ üst köşede bulunan Messages for Web yazısına tıklayın.
  • Daha sonrasında açılan ekranda QR Kod tara seçeneğin tıklayın ve telefonunuzun kamerası ile QR kodu tanımlayınız.

Kodun taranması ile beraber tüm mesajlarınız bilgisayar ekranına aktarılacaktır.

Uygulamanın işleyiş, WhatsApp Web ve Messenger.com’da yapılan işlemlere oldukça benzerdir yukarıda da belirttiğim gibi. Rehberinize doğrudan erişimi olduğu için kişilerinize göz atabilir, istediğinizi seçip ve cevaplamak için telefonunuzda yaptığınız gibi herhangi bir mesaj dizisini açabilirsiniz.

Eğer uygulamadan tamamen çıkış yapmak istiyorsanız da o zaman Mesajlar sayfasının, sol üst köşesinde yer alan üç noktaya tıklamanız ve Oturumu Kapat’ı seçmeniz yeterli olacaktır.

Peki ya siz uygulama hakkında ne düşünüyorsunuz? Böyle bir uygulamanın olması işlerinizi daha da kolaylaştırır mı? Yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıda yer alan yorumlar kısmından bizlere aktarmaya unutmayın. 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*