Elon Musk ve Bill Gates karşı karşıya geldi!

Elon Musk ve Apple’ın kurucu ortağı Steve Wozniak dahil olmak üzere 1000’den fazla araştırmacı bir yapay zeka raporu hazırlamıştı. Bu raporda, yapay zeka gelişimine ara verilmesi istenmişti. Microsoft’un kurucusu ise bu raporu eleştiren ifadeler kullandı.

Musk ve Wozniak gibi isimler, yapay zekanın gelişimine ara verilmesini talep etmişti. Ancak Gates, ara verme çağrılarının “zorlukları çözmeyeceğini” dile getirdi. Microsoft’un kurucusu, yapay zekadaki gelişmelerin en iyi şekilde nasıl kullanılacağına odaklanmanın daha iyi olacağını söyledi.

Yapay zekadan elde edilecek büyük faydalar olduğunu dile getiren Gates, bu konuda bir konsorsiyum oluşması gerektiğini söyledi.

“Belirli bir gruptan duraklamalarını istemenin zorlukları çözdüğünü düşünmüyorum. Açıkça görülüyor ki, bu şeylerin çok büyük faydaları var. Yapmamız gereken, zor alanları belirlemek” dedi. Microsoft, son dönemde ChatGPT’nin geliştiricisi olan OpenAI’a milyarlarca dolar yatırım yaptı. Gates, geçtiğimiz haftalarda yayınladığı bir yazıda, yapay zekanın dünyadaki eşitsizliklerin azaltılmasına yardımcı olmak için kullanılabileceğine dikkat çekti.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*