Samsung kullanıcılarına kötü haber! Tamamen kesildi

Güncelleme konusunda Android‘in en başarılı üreticilerinden biri olan Samsung, eski nesil bazı modellerinden desteğini kesiyor. Şirketten gelen son açıklamaya göre, Galaxy S10 ailesi, A30 ve A50 için güncelleme desteği sonlandı.

Güncelleme olmayacak

Samsung, Galaxy S10 serisinin yanı sıra 2019’da piyasaya sürülen Galaxy A30 ve A50 de dahil olmak üzere bazı eski cihazlarından desteğini çekiyor. Karar, şirketin akıllı telefonlara beş yıllık güvenlik güncellemesi ve dört yıllık Android güncellemesi verme politikasının bir parçası.

Galaxy S21 serisi ve sonraki modeller için geçerli olacak. Bu da eski modellerin artık güncelleme almayacağı anlamına geliyor. Galaxy S10 ailesinin 2019 yılında duyurulduğunu ve dört yıl boyunca desteklendiğini hatırlatmak gerekiyor.

Galaxy S10 serisi, son güvenlik güncellemesini Mart 2023’te aldı. Aslında herhangi bir güvenlik açığından doğrudan etkilenmemişti. Yine de Samsung, tüm kullanıcıların son güvenlik güncellemesini kurmasını tavsiye ediyor.

Galaxy S10 Lite ve Galaxy S10 5G, desteği kesilen cihazlar arasında yer almıyordu. Bunun nedeni daha sonra piyasaya sürülmeleri ve S10 serisinin bir parçası olarak görülmemesinden dolayı kaynaklanıyor olabilir.

Galaxy S10 serisi, A30 ve A50’nin güncelleme almamasına ek olarak, Galaxy Z Flip de artık aylık güncelleme almayacak. Buna göre, yalnızca üç ayda bir güncelleme paylaşılacak.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*