Elon Musk TOGG’a meydan okudu! Tesla’nın Türkiye fiyatları beklenenden de düşük!

Elektrikli otomobil denildiğinde akla gelen ilk marka olan Tesla nihayet Türkiye pazarına giriş yaptı. Elon Musk’ın sahibi olduğu Tesla, söz konusu elektrikli otomobiller olduğunda rakipsiz bir konumda bulunuyor.

Geçtiğimiz günlerde Tesla, Türkiye pazarına gireceği günü 4 Nisan olarak açıklamıştı. Nitekim tarihin gelmesiyle birlikte Tesla’nın Türkiye’de satışa sunacağı otomobillerin fiyatları da netlik kazandı. Buna göre Tesla ülkemizde ilk etapta 3 modelle boy gösterecek. Bu modeller için açıklanan fiyatlar ise şu şekilde;

Model Y: 1,5 milyon TL
Model Y Long Range: 1,6 milyon TL
Model Y Performance: 1,7 milyon TL

Elon Musk TOGG’a meydan okudu! Tesla’nın Türkiye fiyatları beklenenden de düşük!

Dürüst olmak gerekirse bu fiyatlar, ülkemiz standartları için hayli düşük. Özellikle de Tesla gibi spor görünümlü bir otomobil için.

Bu fiyatların TOGG’un ilk teslimat tarihinde açıklanması da çok manidar oldu. Hali hazırda pek çok kişi malum site üzerinden kurada çıkan TOGG otomobiller için 1.6 milyon TL civarında fiyatlar talep ediyorlar.

Tesla’nın ön siparişleri 1.5 milyondan başlatması, en çok fırsatçı TOGG kuracılarını etkileyecektir. Dürüst olmak gerekirse, TOGG mu yoksa yıllardır sektörün içerisinde olan hatta elektrikli otomobil sektörünün öncüsü olan Tesla mı sorusunun yanıtı biraz kafa karıştırabilir. Elbette yorum sizlerin.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*