Twitter’ın logosunu değişti! Dogecoin uçuşa geçti

Twitter web sitesinin logosunu Dogecoin olarak güncelledi. Twitter’ın yeni logosunun Dogecoin olduğunu görenler hızla ekran görüntülerini sosyal medya hesaplarından paylaşmaya başladı. Tüm bunlar yaşanırken Dogecoin yüzde 12’den fazla artış kaydetti.

Popüler ‘meme coin’ DOGE’un sahiplerini sevindirici yeni bir gelişme yaşandı. Twitter’ın logosu Dogecoin logosu ile değiştirildi. Birçok kullanıcı yıllardır sosyal medya platformuyla özdeşleşmiş olan Twitter kuşunun yerine Dogecoin’in simgesini görünce şaşırdı.

Sert yükseldi!

Sosyal medyada “Elon yine bir şeyler deniyor” şeklinde paylaşımlar sürerken DOGE yüzde 12’den fazla artış kaydetti. Popüler ‘meme coin’ 0.093 dolardan işlem görüyor.

Ayrıca bu logonun geçici mi ya da kalıcı mı olduğu henüz bilinmiyor. Görüşler daha çok Twitter yazılımcılarının deneme yaptığı yönünde.

Tesla CEO’su ve Twitter’ın sahibi Elon Musk bilindiği üzere Dogecoin destekçiliğiyle tanınıyor. Dogecoin, Musk’ın Twitter’ı ayağa kaldırma planları arasında da bulunuyordu.

Milyarder ismin, platformda kripto paralarda ödeme yapılabilmesi için bir ödeme sistemi üzerinde çalıştığı biliniyor. Haliyle kripto topluluğu da DOGE‘un Twitter ödemelerinde kullanılmasını bekliyor.

Musk’ın Dogecoin ile ilgili bir davası da bulunuyor. Yatırımcılar tarafından geçtiğimiz Dogecoin’i desteklediği ve manipülasyon yaptığı iddiasıyla Elon Musk’a dava açılmıştı. Reuters’ın bugünkü haberine göre Elon Musk, ABD’li bir yargıçtan kendisini Dogecoin’i desteklemek için bir saadet zinciri yürütmekle suçlayan 258 milyar dolarlık davasını düşürmesini istedi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*