Apple yeni hamlesiyle sağlık sektöründe kendini yeniden konumlandıracak

Apple cihazları zaten sağlık bilgileri sunabiliyor olsa da, yakında sadece nasıl iyileştireceğinizi söyleyebilirler. Bloomberg kaynaklarına göre, Apple, egzersiz, diyet ve uyku için kişiselleştirilmiş programlar oluşturmak için Apple Watch verilerine dayanan, “Kuvars” lakaplı bir yapay zeka tabanlı sağlık koçu geliştiriyor. Bu özellik iddia edildiğine göre bir abonelik gerektirecek ve 2024 yılında piyasaya sürülecek, elbette herhangi bir değişiklik olmazsa.

Kısa vadede, Sağlık uygulaması daha kullanışlı hale gelebilir. İçeriden bilgilere göre, Apple, bu yılın iPadOS 17 sürümüyle Sağlık’ı iPad’e getiriyor. Daha ileri bir güncelleme, gününüz hakkında sorular yanıtlayarak ruh halinizi takip etmenize yardımcı olacağını iddia ediliyor. Ayrıca, miyopluk gibi görme sorunlarınızı yönetmek için Sağlık’ı kullanabilirsiniz. Son bir söylenti de, Day One gibi günlerinizi belgelemeye yardımcı bir günlük uygulaması yayınlayabileceğine dair.

Apple yeni hamlesiyle sağlık sektöründe kendini yeniden konumlandıracak

Apple zaten yorum yapmayı reddetti. İddialar doğruysa, WWDC’de 5 Haziran’da tüm bunları duymanız muhtemeldir. Şirketin uzun zamandır beklenen karma gerçeklik başlığını geliştirici etkinliğinde tanıtması bekleniyor ve söylentiler, giyilebilir cihazın Fitness+’ın VR sürümü ve bir meditasyon aracı gibi sağlıkla ilgili özellikler sunabileceğini öne sürüyor. Bu ilk ürün, geliştiricilere ve güç kullanıcılara yönelik olacak, ancak daha uygun fiyatlı bir takip ürününün de hazırlandığına inanılıyor.

Bir koçluk uygulaması şaşırtıcı olmazdı. Apple, sağlık hizmetlerine ağırlık vermeye devam ediyor ve Kuvars, alışkanlıklarını yeniden düşünmek aksi takdirde de bir koç için ödeme yapacak olanlar için cazip olabilir. Apple zaten cihazları için özellikle sağlığı önemli bir satış noktası yaptı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*