Asus’un yeni oyun konsolu her geçen gün biraz daha popüler hale gelmeye başlıyor

Geçtiğimiz yıl Valve, Steam Deck adlı taşınabilir oyun bilgisayarıyla piyasayı tamamen yeniden canlandırdı. Son altı ay içinde GPD Win 4 ve Ayaneo 2 gibi birçok rakip ortaya çıktı. Ancak şimdi ASUS ROG Ally ile tüm dikkatleri üzerine çekmiş durumda. Güçlü özellikler, hızlı ekran ve şık tasarım sayesinde, en güçlü PC oyunu taşınabilir cihazlarından birine bakıyor olabiliriz.

ASUS henüz ROG Ally‘nin resmi fiyatlandırması veya mevcudiyeti hakkında resmi bir açıklama yapmadı ve daha detaylı özellikleri hakkında da net bir bilgi bekliyoruz. Aslında bu cihazın resmi lansmanı 11 Mayıs’ta gerçekleşecek. Ancak şimdiye kadar bu cihaz hakkında pek çok bilginin ortaya çıktığı da kesin.

BeReal popülaritesini koruyabilmek için özünden taviz veriyor

Ally’nin en heyecan verici şeylerinden biri bileşenleridir. Yeni bir Ryzen Z1 çipi bulunuyor ve bu, özellikle taşınabilir oyun bilgisayarları için tasarlanmış özel bir Zen 4/RDNA 3 APU’dur. Ayrıca, 500 nit parlaklığa ve 120Hz yenileme hızına sahip 7 inç 1080p bir ekrana sahiptir. Bu bile Steam Deck’e kıyasla oldukça premium yükseltmeleri temsil ediyor. ASUS, ROG Ally’nin güç ayarlarına bağlı olarak Valve’in taşınabilir cihazından %50 ila %100 daha güçlü olduğunu iddia ediyor ve bu performans, ekrana gerçekten parlaklık kazandırmak için gereken performansa sahip olabilir. ASUS, ROG Ally’nin kitini en fazla 16GB RAM, 512GB SSD ve microSD kart yuvası ile tamamladı ve donanım açısından neredeyse hiç şikayet edilecek bir şey yok.

Ekran, bu kategorideki en iyi görüntüye sahip olabilir. Renkler hem parlak hem de daha zengin. İddialara Steam Deck’te bazen olduğu gibi herhangi bir oyunda soluk görünme sorunlarının olmadığına işaret ediyor. Panel Valve’in cihazında aldığınızla aynı boyutta olsa da, eklenen çözünürlük ve 120Hz yenileme hızı oyunları daha keskin ve daha akıcı hale getirdi. Bakalım bu yeni konsol, oyun dünyasında ne gibi bir etki yapacak.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*