BeReal popülaritesini koruyabilmek için özünden taviz veriyor

Apple’ın 2022 yılının en iyi iPhone uygulaması seçimi olan BeReal, , hala güçlü bir şekilde yoluna devam ediyor. Uygulama, kullanıcılara her gün farklı bir saatte bildirim göndererek, telefonlarının ön ve arka kameralarından eşzamanlı olarak çekilmiş fotoğraflar paylaşmalarını teşvik ediyor.

Bu işlem için iki dakikalık bir süreniz var ve fikir, hayatınızdan gerçek güncellemeler paylaşmanızdır ki muhtemelen saçınızı düzeltmek veya iyi bir aydınlatma noktası bulmak için yeterli zamanınız da olmayacak. Arkadaşlarınız, fotoğraflarınızı geç paylaşmanız veya tekrar çekmeniz durumunda ise bilgilendirilir.

BeReal popülaritesini koruyabilmek için özünden taviz veriyor

Bu yaklaşım bazı sorunlara neden oldu. The New York Times’ın yakın tarihli bir habere göre, insanlar bilgisayar ekranlarının sıkıcı fotoğraflarını paylaşarak veya sınıfta aynı anda telefonlarını çıkararak BeReal’in kullanıcı sayılarının son aylarda yaklaşık yüzde 61 düşerek altı milyonun altına düştüğünü belirtti. Yeni yayınlanan bir blog yazısında BeReal, aslında 20 milyondan fazla günlük aktif kullanıcısı olduğunu iddia ediyor.

Yeni özelliği Bonus BeReal ile kullanıcılar normal BeReal paylaşımının yanı sıra günlük iki ekstra fotoğraf paylaşabiliyorlar. Şirketin İngiltere’de test ettiği Bonus BeReal özelliği yakında dünya genelinde yayınlanacak. Bu özellik, BeReal’in spontanlığını azaltabilecek çünkü kullanıcılara ekstra gönderileri için poz verme ve düzenleme şansı verecek. Ancak BeReal, özelliği değiştirebileceğini belirtiyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*