Apple Music Classic artık tüm dünyada kullanılabilir

Uygulama, Apple’ın 2021’de satın aldığı yayın hizmeti Primephonic’ten çıktı. Başlangıçta 2022’nin sonunda piyasaya sürülmesi planlanıyordu, ancak bu ayın başlarında Apple, 28 Mart olarak kesin bir çıkış tarihi açıkladı.

Uygulama, iOS 15.4 veya sonraki sürümleri çalıştıran iPhone’larda mevcut ve Android sürümü “yakında” çıkacak. Umduğunuz gibi, uygulama 192KHz/24-bit yüksek çözünürlüklü, kayıpsız ses kalitesi ve mekansal seste de sunulan “binlerce” kayıt sunacak.

Apple Music Classic artık tüm dünyada kullanılabilir

Ayrıca, klasik meraklıların besteci biyografilerine, önemli eserlerin açıklamalarına, “derinlemesine” kılavuzlara ve daha fazlasına göz atmalarına imkan sağlayacak. Arama özelliği, klasik müzik sorguları için yeniden yazılmış ve 700’den fazla küratörlüğünde çalma listesi arasından seçim yapmanızı sağlayacak.

Yine de, ana Apple Music uygulamasında hala eksik olan birkaç şey var. Apple Music Voice Plan aboneleri Klasik’i kullanamıyor, henüz yerel bir iPad uygulaması yok ve çevrimdışı dinlemek için müzik indirmek mümkün değil. Radyo kısayolu olmadığı için gezinti çubuğunda yalnızca dört düğme (Şimdi Dinle, Göz At, Kitaplık ve Ara) bulunuyor. Bunun dışında uygulama türe özgü şeyler arayan klasik müzik severlere, özellikle de bulunması zor performanslara hitap ediyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*