Apple iPhone 15’in ekranı, yeni Dynamic Island’da üretim sorunları ile boğuşuyor

Apple’ın yeni iPhone 15 serisi, bu yılın ilerleyen dönemlerinde piyasaya sürülecek. Ancak şirket, iPhone 15 ve 15 Plus modelleri için ekran üretimi konusunda yeni bir sorunla karşı karşıya gibi görünüyor. Sorun, yeni Dinamik Adalar özelliğinden kaynaklanıyor.

Bilindiği gibi, en büyük tasarım değişikliklerinden biri ekranlarda yer alan Dinamik Adalar özelliği. Bu özellik, yüksek seviyeli Pro modelleri değil, tüm seri boyunca yer alacak. Bununla birlikte, ekranlar arasında hala belirli farklılıklar olacak. iPhone 15 Pro modelleri son teknoloji LTPO OLED ekranlara sahipken, iPhone 15 ve iPhone 15 Plus modelleri daha ucuz LTPS panelleri tercih edecek. Bu paneller Dinamik Ada kesimini içerecek.

Apple iPhone 15’in ekranı, yeni Dynamic Island’da üretim sorunları ile boğuşuyor

Yeni bir rapora göre, Cupertino merkezli firmanın tedarikçilerinden biri olan BOE, ekran panellerinde Dinamik Ada kesimini açmakta zorluk çekiyor. Bu ekranlar iPhone 15 ve iPhone15 Plus modellerinde yer alacak. Apple, bu nedenle ekran üretim planlarında değişikliğe gitmek zorunda kaldı. Şirket, daha ucuz iPhone 15 modellerinin toplu üretim planlarını Mayıs’a kaydırdı ve bunların üretimini Samsung’a yaptırmaya karar verdi.

Önemli bir detay ise, bu takvim orijinal Haziran 2023 üretim zamanlamasından bir ay önce gerçekleşecek. Apple, Samsung’un yüksek seviyeli ekran panellerinin toplu üretimine odaklanabilmesi için, üretimi öne çekti. Bu paneller iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max/Ultra modellerinde yer alacak.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*