Android uygulamalarını tek tıklama ile transfer eden uygulama çıktı!

Google geçtiğimiz yıl, Android ekosisteminde, Yakındaki Paylaşım adlı akıllı telefonlar arasında öğe paylaşmanın yeni bir yolunu tanıttı. Bu özellik başlangıçta dosyalar, belgeler, fotoğraflar için tasarlanmıştı. Şimdi ise uygulamanın işlevselliği, uygulamaları ve güncellemelerini doğrudan Google Play Store üzerinden paylaşma becerisiyle genişletildi.

Uygulamaları paylaşmak için Play Store’u açmanız ve sol kenardaki Menüden “Uygulamalarım ve oyunlarım” ekranına girmeniz yeterli olacak. “Paylaş” sekmesine gidin ve buradan başka bir Android akıllı telefona bir uygulama göndermeyi / almayı seçebilirsiniz.

Gönderirken, paylaşmak istediğiniz uygulamaları seçin, bir alıcı seçin ve gönder düğmesine tıklayın. Her iki telefon da bağlantıyı doğrulamak için bir kod gösterecek ve ardından akıllı telefon, uygulamayı ve güncellemelerini göndericiden alıcıya aktarmanın en iyi yolunu otomatik olarak bulacaktır.

Alıcının tarafında, her bir uygulamayı yükleyebilir veya alınan tüm uygulamaları Yakındaki Paylaşım aracılığıyla yüklemeyi seçebilirler.

Bu özellik, güvenilir internet bağlantılarına erişimi olmayan ve uygulamalarını en son sürüme güncellemek isteyen kişiler için oldukça kullanışlıdır. Bu aynı zamanda, kullanıcıların akıllı telefonlarını arkadaşlarının akıllı telefonlarında bulunan uygulamalarla hızlı bir şekilde yüklemelerinin başka bir hızlı yolu olacak.

Bu özellik şimdilik ücretli, APK. olarak yüklenmiş veya herkese açık olmayan uygulamalar dışında Play Store’daki çoğu uygulamayla çalışacaktır. Google Play Store v24.0 ve daha yeni sürümlere sahip tüm Android kullanıcıları tarafından kullanılabilecek.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*