POCO şeytan ve melekli yeni logosunu duyurdu! Bu logo çok konuşulur!

Xiaomi’nin alt markası olan ve Türkiye’de de aktif olarak faaliyet gösteren POCO, bugün, şirketin yeni logosunu ve maskotunu açıkladı. “Made of Mad” mottosu ile üretilen yeni marka logosu, tüketicinin zihninde kafa karıştırıcı bir duygu uyandırıyor ve ana akıma daha fazla alternatif arayan her bireyi temsil ediyor. En azından POCO böyle diyor.

Ayrıca logo ile birlikte bir infografikte maskotun kendisinin bir açıklamasını yayınladı. POCO, Xiaomi’nin alt markası olarak 2018’de piyasaya sürüldü. Geçen yıl şirket. Ocak 2020’de POCO’nun bağımsız bir marka olarak ayrılacağını duyurdu.

POCO’nun yeni logosunun anlamı

  • Baştaki Halo, bir iyilik duygusunu ifade eder. Deliyiz, ama bir nedenimiz var.
  • Antenler, Mad’in yaramaz tarafını ortaya çıkarır. Sanki maskotumuz çılgınlığı telepatik olarak yayabiliyor gibi.
  • Gözdeki niyet, üstteki hale ile oyulduğunda benzersiz bir tür uyumsuzluk getirir.
  • Belirgin üçgen ağız, keskin zekamızı zarif bir şekilde ifade eder.

Her yıl amiral gemileri de dahil olmak üzere birkaç telefon piyasaya süren Xiaomi ile karşılaştırıldığında POCO, bir yıl içinde piyasaya sürdüğü cihaz sayısını sınırlıyor.

Kısa bir süre önce POCO M3 akıllı telefonunu piyasaya sürdü ve geçen yıl POCO Pop Buds True kablosuz kulaklıkları çoktan sattı. Ancak bu yıl piyasaya sürüp sürmeyeceği belli değil. Henüz 2018’de piyasaya sürülen POCO F1’in halefi olan POCO F2’nin lansmanı yapılmadı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*