ABD şimdi de yapay zekaya el attı!

Bloomberg’in haberine göre, Beyaz Saray bugün gün içinde Amerikalı işçileri işyerlerinde otomatik araçların nasıl kullanıldığını paylaşmaya davet eden bir blog yazısı yayınlayacak.

Post, Bloomberg’e göre, “Bu teknolojiler bazı durumlarda hem işçilere hem de işverenlere fayda sağlayabilirken, işçiler için ciddi riskler de oluşturabilir. Performansın sürekli izlenmesi, çalışanları işlerinde çok hızlı hareket etmeye iterek güvenlikleri ve akıl sağlıkları için risk oluşturabilir.” Basında çıkan haberlere atıfta bulunan Beyaz Saray, teknolojinin işçileri işyerlerini düzenlemekten caydırmak ve ücret ve disiplin ayrımcılığını sürdürmek için de kullanıldığını ekliyor.

ABD şimdi de yapay zekaya el attı!

Blog gönderisi, araştırmacılar, savunuculuk grupları ve hatta işverenler dahil olmak üzere çeşitli paydaşlardan girdi talep ediyor. Biden yönetimi özellikle federal hükümetin işyeri gözetim teknolojisinin “ekonomik, güvenlik, fiziksel, zihinsel ve duygusal etkilerini” ele almak için hangi düzenlemeleri ve yaptırım eylemlerini uygulaması gerektiğini bilmek istediğini söylüyor.

Bilgi çağrısı, bir avuç eyaletin makul olmayan üretkenlik kotalarına karşı yasalar çıkarmasından sonra geldi. Spesifik olarak, New York’un Depo Çalışanlarını Koruma Yasası, işçilere istedikleri zaman kotaları hakkında bilgi talep etme hakkı veriyor. Ayrıca şirketlerin, bir çalışanın devlet tarafından zorunlu kılınan yemek ve tuvalet molalarına müdahale eden üretkenlik talepleri dayatmasını da yasaklıyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*