BeReal merakla beklenen yeni özelliğini kullanıma sundu

RealPeople, “dünyanın en ilginç insanlarının” küratörlüğünü yaptığı bir zaman çizelgesi. Burada geri bildirim sporcular, sanatçılar, aktivistler ve diğer önemli kullanıcılardan gelen güncellemeleri içerecek.

BeReal’deki diğer herkes gibi, RealPeople zaman çizelgesinde yer alan kullanıcılardan, uygulama günün bir noktasında onlara bir bildirim gönderdiğinde, her şeyi bırakıp telefonlarının ön ve arka kameralarıyla hayatlarının bir fotoğrafını çekmeleri istenecek. BeReal’e göre bu, RealPeople’ın tenis yıldızı Coco Gauff ve şarkıcılar Tinashe ve Danny Ocean gibi kişilerin günlük yaşamlarına “filtrelenmemiş gerçek bakışlar” sunmasını sağlıyor.

BeReal merakla beklenen yeni özelliğini kullanıma sundu

Şirket bir blog gönderisinde “RealPeople etkilemek, beğenileri veya yorumları toplamak veya markaları tanıtmakla ilgili değil” diye yazdı. “Mükemmel photoshop’lu resimler, ürün önerileri veya gönderi kılığına girmiş reklamlar görmeyeceksiniz. Hepimizin düşündüğümüzden daha çok birbirimize benzediğimizi göstermeye çalışıyoruz.”

Geçen hafta kullanıma sunulan Bonus BeReal özelliğinde olduğu gibi, RealPeople daha geniş çapta kullanıma sunulmadan önce yalnızca Birleşik Krallık’ta kullanılabilecek. Bir RealPeople gönderisine bir emoji ile tepki verebilecek veya onu gizleyebileceksiniz.

Gözlemciler, BeReal’in 2022’de kazandığı ivmeden yararlanacak kadar hızlı hareket etmediğini ileri sürüyor. Şirket ise geçen yılın büyük ölçüde, büyük bir kullanıcı akını sırasında hizmeti istikrara kavuşturmakla ilgili olduğunu söylüyor. Şirket ayrıca kullanıcı sayılarının son aylarda hızla düştüğü iddialarını da yalanladı. Ancak BeReal, insanları meşgul etmeye yardımcı olmak için nihayet yeni özellikler sunmaya başlıyor; bu, şirketin daha büyük rakipleri onu kopyalamaya başlamadan önce yapamadığı bir şeydi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*