2022 Renault Kiger tanıtıldı! Muhteşem özellikler!

Geçtiğimiz Kasım ayında konsept modeli tanıtılan 2022 Renault Kiger üretim versiyonu resmen açıklandı! Renault Kiger’in özellikleri neler? İşte tüm detaylar…

Fransız otomotiv devi Renault, geçen senenin Kasım ayında konsept olarak tanıttığı crossover modeli Kiger’in üretim versiyonunu görücüye çıkardı. Herkesin aklına gelen ilk şey ise doğal olarak Renault Kiger’in motor gücü nedir? Renault Kiger’in özellikleri nedir? Renault Kiger’in neler sunuyor? gibi sorular oldu…

Konsept ile aynı ismi taşıyan Renault Kiger, ilk etapta sadece Hindistan’da ardından küresel pazarda satışa sunulacak.

Hindistan pazarın için Kiger’in yerden yüksekliği, bozuk yollarla dolu ve kalabalık nüfuslu pazarın beklentileri düşünülerek 205 mm olarak ayarlanmış. Hindistan pazarında Hyundai Venue, KIA Sonet ve Nissan Magnite’a karşı rekabet etmeye hazır olan Kiger’in uzunluğu sadece 3.991 mm. Yani Renault yelpazesindeki gerçek “kompakt” crossover Kadjar’dan tam 46 cm daha kısa olarak karşımıza çıkıyor.

Start-stop düğmesi ve 7″ boyutlu dijital göstergeyi de diğer modellerden de biliyoruz. Kiger’da iç mekanda ise 7 inçlik dijital gösterge ve 8 inçlik bilgi eğlence sistemine yer verilmiş.

Kiger’in yalnızca 1.012 kg ağırlığında. Kiger, Clio’dan bile küçük boyutlara sahip, buna rağmen 405 litre ile sınıfının en iyi bagaj hacmine sahip. Arka koltuklar katlandığında ise bu depolama hacmi 879 litreye çıkabiliyor. Ayrıca iç mekânda çeşitli gözlerle elde edilen 29 litre daha eşlik ediyor. Bu hacim artışına “üst torpido gözü” donanımının katkısı da dahil.

Kiger’in kaputu altında üç silindirli, 1.0 litrelik TCe motor yatıyor. 100 bg güç, 160 Nm tork üreten motor 5 ileri manuel ya da CVT şanzıman ile ön tekerleri hareket sağlıyor. Diğer yandan bir alt basamakta ise atmosferik 1.0 SCe motor yer alıyor. 72 bg güç, 96 Nm tork sunan ünite ise 5 ileri manuel ya da robotize Easy-R vites kutusu ile eşlenebiliyor.

Kiger, arka kısmındaki C formlu LED stopları, yeni Captur’u anımsatıyor. Hem önde hem arkada LED aydınlatma elemanları sunan Kiger’in üst paketlerinde 16″ jantlar bulunuyor.

Geçtiğimiz yıl Kiger konsepti ile ön gösterimi yapılan kompakt crossover’ın üretim versiyonu üzerindeki örtü kaldırıldı ve model kendini gösterdi.

Konsept ile aynı ismi taşıyan Renault Kiger, ilk öncelikle sadece Hindistan’da ardından küresel pazarda satışa sunulacak.

Renault Kiger’in motor gücü nedir? Renault Kiger’in bilinen özellikleri nedir? Renault Kiger’in neler sunuyor? gibi soruların cevabı haberimizde.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*