YouTube Premium kullanıcılarına yeni özellik!

Video paylaşım devi YouTube, son dönemde yaptığı yeniliklerle adından sıkça söz ettiriyor. Şirket, geçtiğimiz aylarda Premium paketi kapsamında “1080p Premium” testi yapmış ve bu testle kullanıcıların ilgisini çekmişti. Mobil kullanıcılar için hayata geçirilen bu test, bugün resmiyet kazandı. Artık YouTube Premium aboneleri, normal 1080P çözünürlük seçeneğinin üstüne yer alan yeni 1080p Premium seçeneği sayesinde çok daha iyi bir görüntü kalitesi elde edebilecek.

1080p Premium özelliği, şu anda küçük bir grup YouTube Premium abonesi üzerinde test ediliyordu. Bu özellik, piksel başına daha fazla veri sağlayarak daha yüksek kaliteli bir görüntü deneyimi vadediyor. YouTube sözcüsü Paul Pennington, bu yeni özelliği “1080p’nin geliştirilmiş versiyonu” olarak tanımlıyor ve 1080p çözünürlükte mevcut kalitenin değişmeyeceğinin altını çiziyor.

YouTube Premium kullanıcılarına yeni özellik!

YouTube, 4K odaklı bir adım atarak geçtiğimiz yıl da gündeme gelmişti. Premium paketin bir parçası haline getirilmeye çalışılan 4K çözünürlük testleri yapılırken, birçok yurt dışı kullanıcısı Premium üyeliği olmadan 4K video izleyemez hale gelmişti. Ancak Türkiye’de bu test yapılmamış ve kullanıcıların tepkisini çekmişti. YouTube, bu tepkileri dikkate alarak 4K’yı Premium paketinden çıkarmıştı.

Yeni 1080p Premium özelliğinin yanı sıra, yakında YouTube’un iOS uygulamasına SharePlay desteği eklenecek. Bu özellik ile birlikte kullanıcılar tek bir içeriği ortak olarak aynı anda izleyebilecekler ve Premium aboneleri mobildeki videoları sıraya koyabilecekler. Ayrıca, akıllı indirme özelliğiyle algoritmanın seçtiği tavsiye videoları otomatik olarak kişisel kütüphanelere eklenebilecek. Bu özelliğin isteğe bağlı olarak kullanılabileceğinin de altını çizmiş olalım.

Sonuç olarak, YouTube, kullanıcılarına daha iyi bir video deneyimi sunmak için yeni özellikler geliştiriyor. Yeni 1080p Premium seçeneği, Premium üyelerine daha yüksek video bit hızı sağlayarak daha net bir görüntü kalitesi sunuyor. SharePlay desteği, video izleme deneyimini sosyal bir hale getirirken, akıllı indirme özelliği ise tavsiye edilen videoları daha kolay bir şekilde takip etmemizi sağlıyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*