iPhone 15 ekranı efsane olacak!

Oppo Find X6 Pro, 2500 nitlik ekranı ile adeta göz kamaştıran bir telefon oldu ve bu sayede en parlak ekranlı telefon unvanını elde etti. Ancak daha önce bu unvan, Apple’ın iPhone 14 Pro modellerine aitti. Samsung’tan satın aldığı ekranları iPhone modellerinde kullanmaya devam edecek olan ABD merkezli şirketin adresi, efsane modelin 15. neslinde de değişmeyecek.

Apple’ın Pro serisi, Galaxy Z Fold 4‘te de kullanılan Samsung’un en son M12 OLED ekran teknolojisinden yararlanıyor. Ancak düşük seviyedeki iPhone 14 ve 14 Plus modelleri bu avantajdan ne yazık ki yararlanamadılar. Yine de bu yıl durum değişecek gibi görünüyor. Koreli bir ekran endüstrisi kaynağına göre Samsung, iPhone 15 serisi için daha ucuz modeller de dahil olmak üzere M12 OLED ekranlar sağlayacak.

iPhone 15 ekranı efsane olacak!

iPhone 15 ve 15 Plus için gelen bilgiler, LTPS panellerle donatılacağı yönünde. Bu modellerde daha yüksek yenileme hızları beklemek doğru olmaz ancak organik diyot malzemesi, Samsung’un en son nesliyle donatılmış olacak. Son nesille beraber parlak ekranların daha verimli şekilde kullanılması sağlanacak ve bu da pil tüketiminin ciddi oranda düşmesi anlamına geliyor. Zira bildiğiniz gibi pil tüketiminin en önemli kaynaklarından biri de ekran.

iPhone 15 Ultra ve Pro modelleri, önceki nesilde olduğu gibi M12 OLED panel malzemesini kullanmaya devam edecekler. Ancak LTPO teknolojisi sayesinde dinamik yenileme oranları kolayca ayarlanabilir hale gelecek.

Samsung, iddialara göre, M13 OLED ekran malzeme neslini de hazır etmiş durumda, ancak bu malzeme ilk olarak Google Pixel Fold’a verilecek. Bu yazın çıkması beklenen Galaxy Z Fold 5 ise Z Fold 4 gibi M12 ekran kullanmaya devam edecek. Samsung, şimdiden Apple için özel olarak M14 OLED ekran teknolojisini de geliştiriyor ve muhtemelen bu teknoloji, iPhone 16 serisinde kullanılacak.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*