Yeni iOS sürümüne ilişkin heyecan verici iddialar dolaşıyor

Apple’nın yıllık Worldwide Developers Conference‘ı (WWDC23) yaklaşırken, şirketin yaklaşan yazılım sürümleri hakkında söylentiler dolaşmaya başladı. Apple, planları konusunda oldukça sessiz kalmış olsa da, son sızıntılar iOS 17’nin etkinliğin ana odak noktası olacağını ve iPadOS ve macOS için güncellemelerin de sunulacağını öne sürüyor.

Yaklaşan sürüm hakkında bu kadar spekülasyon olması nedeniyle, hangi özelliklerin ve iyileştirmelerin kesin olarak yayınlanacağı belirsiz. Henüz büyük sızıntılar olmasa da, Setsuna Digital tarafından Weibo üzerinden paylaşılan erken bilgilere göre, iOS 17 bazı iyileştirmeler getirecek.

Sızıntıya göre, iOS 17‘deki el feneri düğmesi, parlaklık üzerinde daha ayrıntılı bir kontrol sağlayacak, Kilit Ekranı da font boyutları ve emoji duvar kağıtları gibi daha fazla özelleştirme seçeneği sunacak. Kullanıcılar ayrıca özel Kilit Ekranı yapılandırmalarını paylaşabilme yeteneğine sahip olacaklar. Ek olarak, Apple Music revize edilebilir, metin yerine grafiklere yönelebilir ve Kilit Ekranı’nda sözlerin yer alması olasıdır.

Yeni iOS sürümüne ilişkin heyecan verici iddialar dolaşıyor

En heyecan verici değişikliklerden biri, kullanıcıların uygulamalarına nasıl eriştiğine dair daha fazla kontrol sunacak şekilde App Library’yi özelleştirebilme ve organize edebilme yeteneği. Başka bir potansiyel değişiklik ise, kullanıcılara kısayolları ve diğer özellikleri özelleştirebilecekleri yenilenmiş bir Kontrol Merkezi sunabilmesi.

Bazı kullanıcılar iOS 17′de uygulamaları yüklemek için yan yükleme özelliğini umuyor olsalar da, bu özelliğin son sürüme dahil edilip edilmeyeceği belirsiz. Ancak, AB’nin Apple’ı Avrupa’da bu seçeneği tanıtmaya zorlaması nedeniyle, bu gerçekleşme olasılığı var.

Genel olarak, iOS 17 için söylentiler devrim niteliğinde olmayabilir, ancak kullanıcılara hayat kalitesi iyileştirmeleri sunabilir. Apple, iOS 17’yi 5 Haziran’daki WWDC’de duyuracak. Geliştiriciler hemen ana konuşmadan sonra beta sürümüne erişebilecekken, genel beta sürümü Temmuz ayında bekleniyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*