Xiaomi’nin otomobili işte böyle görünecek! İlk görüntüler sızdırıldı!

Xiaomi, akıllı elektrikli araçlar da dahil olmak üzere keskin sektörlere önemli yatırımlar yapıyor. Tabi bu durum, yaklaşan araç yelpazesine dair önemli heyecan yarattı. Son bir blog yazısı, gelecekteki Xiaomi elektrikli araçlarının tasarımına dair bir bakış sunan bir dizi tasarım yayınladı.

2022 yılında Xiaomi, akıllı elektrikli araçlar da dahil olmak üzere yenilikçi işlere 3,1 milyar yuan harcadığını açıkladı. Şirketin kurucusu Lei Jun, araç üretimi için 2024’ün ilk yarısında seri üretime başlanması beklentisiyle Xiaomi’nin araba üretimi konusunda ilerlemesine yönelik iyimser oldu. Son zamanlarda bir blogger, Xiaomi arabalarının kendisi tarafından tasarlanmış bir set renderlama yayınladı ve şirketin elektrikli araç yelpazesinin geleceğine bir bakış sundu.

Xiaomi’nin otomobili işte böyle görünecek! İlk görüntüler sızdırıldı!

Yayınlanan renderlamalar daha önce aynı blogger tarafından yayınlananlara benziyor. Ancak bu sefer, resimler aracın ön yüzünü, yanını ve arka tarafını gösteren üç farklı açıyı gösteriyor. Blogger, renderlamaların daha önce sızan Xiaomi arabalarının görüntülerinden esinlenerek tasarlandığını belirtiyor.

Araçların ön yüzü kapalı bir ızgara ile donatılmış olup, far modülü lamba boncuklarının “pirinç” şekilli bir düzenlemesini içermektedir. Farların altına havalandırma delikleri eklenmiş ve alt ızgara stilinin sportif olduğu görülmektedir. Yan taraftan, araç, yavaşça eğimli bir ön camla birleşen bir kesintisiz çizgi tasarımına sahiptir. Tasarım, gelecekteki ET serisi modellerini anımsatıyor ve hatta çatıda lidar “boynuzu” bile içeriyor.

Araçların arka tarafında, her iki tarafta C şeklinde fren lambaları, belirgin bir ve çarpıcı bir stil oluşturmak için ışık şeritleriyle birbirine bağlanmıştır. Bu tasarım, gece görüşünde mükemmel görünürlük sağlayacaktır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*